اولین نمازجمعه منطقه داریون در سال ۱۳۹۸ طی این هفته در مسجد امام سجاد(ع) دیندارلو، با حضور گسترده آحاد مردم منطقه بویژه نوجوانان و جوانان و به امامت امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه حضرت حجت الاسلام و المسلمین حمیدی نژاد برگزار شد.

مشروح خطبه دوّم نمازجمعه دوم فروردین ۱۳۹۸ منطقه داریون بشرح ذیل است:

حجت الاسلام حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون):

* {با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب(س)} امیدوارم پروردگار ما عنایتی کند که پیرو راه صبر و مقاومت حضرت زینب کبری(س) باشیم، او یک زن بود امّا مردانه و با تمام وجود صبر کرد و توانست احیاگر حماسه ی حسینی باشد.

* قطعا توجه به بیانات ابتدای سال رهبری راه گشاست و به ما آگاهی و نشاط میدهد.

* هرکسی اگر میخواهد سعادت و عاقبت بخیریَش تضمین بشود باید به بیانات رهبری{بمناسبت آغاز سال جدید} توجه کند.

* رهبری فرمودند: «بعضیها میگویند سال ۱۳۹۸ سال تهدیدهاست، بنده مطلقاً قبول ندارم و معتقدم سال ۱۳۹۸ سال فرصتها و گشایشهاست.»

* در رسانه ها  از زبان برخی مسئولین و غیر مسئولین مردم ترسانده میشدند با این حرفها، که سال آینده وضعیت وخیم است و…؛ خوب اینها حرفهای مزخرفیست حتی اگر از زبان دوستان بیرون بیاید.

* کسانی که دائم تهدیدها را به رُخ ملّت میکشند{دانسته یا ندانسته}، تحت تأثیر دشمنان این ملّت هستند.

* کسانی که حرفها و رَجَزخوانیهای دشمنان را تکرار میکنند دارند به نفع دشمن عمل میکنند؛ ترسیده اند، تحت تأثیر{دشمن} قرار گرفته اند.

* البته ملّت ایران بارها و بارها ثابت کرده است که با بصیرت و آگاهی که دارد، میداند و هرگز از این رَجَزخوانی دشمن خَم به ابرو نمی آورد.

* مشکل عمده ی امروز ما مشکل اقتصادیست که بخش کمی از آن مربوط به خارج کشور میشود و بخش دیگر و عمده ی آن مربوط به نقص داخلی و ضعف مدیریت ماست.

* متأسفانه برخی مسئولین میخواهند همه مشکلات را به گردن دشمنان بیاندازند و خود از زیر بار مسئولیت طَفره بروند!

* خوب دشمن میخواهد مشکل درست کند و برای آن، همه ی توان خود را هم میگذارد؛ امّا اگر خود نخواهیم و با او همراهی نکنیم هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

* همین تحریمهای خارجی باعث میشود مردم و مسئولین بفکر{فرو} بروند که اقتصاد را از وابستگی فعلی به نفت، بیرون کنند.

* ملّت ما امروز فهمیده است اگر مدیرانی انتخاب کنند که جهادی و انقلابی نباشند به این مشکلات {امروزی} میرسند.

* اگر أکثریت مردم در همین انتخابات ریاست جمهوری گذشته به این فهم و درک رسیده بودند که فلان مدیر جهادی و انقلابی نیست و به او رأی نمیدادند، آیا امروز درگیر این مشکلات بودیم؟ نبودیم!

* افراد ضدّانقلابی که امروز در پُست مدیریت بالای این انقلاب با رأی مردم قرار گرفته اند، بدانند این مردم دیگر فریب {شما را} نمیخورند.

* از اروپاییها میتوان انتظار خیانت و از پشت خنجر زدن داشت امّا نمیتوان  انتظار کمک و صداقت داشت! هرجا هم که {میبینیم} کمکی کرده و میکنند به نفع خودشان است.

* امام زمان(عج) نیاز به اسلحه دارد و این اسلحه {شاید} همان نیروگاه ها و موشکهای دولت سعودی باشد؛ که رهبری هم نوید فتح آنرا دادند.

* متأسفانه در داخل بعضیها چهره ی غرب را بَزَک میکنند و نمیگذارند که مردم ماهیت غرب را بشناسند!

* برخی مسئولین ما همچون رئیس جمهور و وزیر امورخارجه در گفتارشان سخنانی میگویند که بدیها، پَلَشتیها و شرارتهای غرب پنهان بماند.

* از حضور چشمگیر مردم بزرگوار محلّه دیندارلو تقدیر و تشکر ویژه میکنم؛ بدانیم تقویت نمازجمعه ظهور امام زمان(عج) را نزدیک کرده و باعث حلّ مشکلات ما میشود.

صوت کامل خطبه اوّل نمازجمعه منطقه داریون در ۲ فروردین ۱۳۹۸

صوت کامل خطبه دوم نمازجمعه منطقه داریون در ۲ فروردین ۱۳۹۸

تصاویری از نمازجمعه دوم فروردین ماه ۱۳۹۸ در محله دیندارلو