حجت الاسلام و المسلمین حمیدی نژاد در خطبه دوم نمازجمعه ۷ تیر منطقه داریون با اشاره به مشکلات این منطقه و عدم توجه مسئولین به آنها؛ خاطر نشان کرد: ما نباید بشنویم که مردم یک منطقه ای از چاههای غیرمجاز، باغ شهریهای غیرمجاز و… رنج میبرند؛ بعضیها خون به دل این مردم کردند!

امام جمعه منطقه داریون گفت: من خیلی وقت نیست وارد این منطقه {داریون} شده ام؛ بطور مکرر شنیدم که مردم این منطقه میگویند: فلانی و فلانی و فلانی … در این منطقه با رایزنی که با چند قاضی و مسئول داشته اند، پول داده اند؛ چاههای غیرمجاز در این منطقه ایجاد کرده اند!

وی افزود: این افراد با تصرّف منابع طبیعی ملّی باغهای غیرمجاز ساخته اند؛ خون به دل مردم این منطقه کرده اند و کسی هم با اینها برخورد نمیکند!

نماینده ولی فقیه در منطقه داریون در خطبه های نمازجمعه این منطقه اضافه کرد: وقتی هم که برای این افراد پرونده تشکیل دادند، آن هم پرونده های قطور، مشاهده میکنیم که اِعمال نمیشود چون نفوذ دارند و پول میدهند!

حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد: این حرفها را که انسان میشنود از مردم بطور مکرر؛ دلش به درد می آید… چرا؟ چون این هجمه بار قوه قضائیه را سنگین میکند.

امام جمعه منطقه داریون در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه ۷ تیرماه منطقه داریون از رئیس کل دادگستری استان فارس درخواست کرد: ما نباید شاهد این مسائل باشیم؛ {قوه قضائیه} مأمور ویژه بفرستند و ببینند در منطقه داریون چه خبر است؟ چه کسانی هستند که با سوء استفاده، باج دادن و رشوه دادن توانسته اند جان سالم به دَر بُرده و به این مردم ظلم کنند؟

خطیب جمعه ی داریون با گریز به مسئله کمبود آب در برخی از روستاهای این منطقه نیز تأکید کرد: یکی از مسائل مهم منطقه کمبود آب هست که من با مسئولین در میان گذاشتم و پیگیری هم میکنم. امّا درد مردم {در این مسئله} اینست که آب هست ولی از ما بهترهایی که در ناز و نعمت هستند با رشوه و باج، آب بدست می آورند!