حجت الاسلام حمیدی نژاد، امام جمعه منطقه داریون در خطبه ی دوم نمازجمعه ۱۰ اسفندماه ۹۷؛ با اشاره به اینکه کارگران شهرداری داریون ماههاست حقوق خود را دریافت نکرده اند، افزود: من از مسئولین استان گِله مندم{و مردم هم گِله مندند}، در رابطه به این موضوع خیلی توجهی نمیکنند یا شاید هم بگویند این مسأله وظیفه ی ما نیست!

مشروح خطبه دوّم نمازجمعه دهم اسفند ۱۳۹۷ منطقه داریون بشرح ذیل است:

 

حجت الاسلام حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون):

* بفرموده امام عزیزمان: «وظیفه شاعران و مداحان سوق دادن مردم به سمت اهداف انقلاب است.»

* الآن زمان آن نیست که برخی از نوحه ها و شعرهای قدیمی سروده شده در دوران رژیم ستم شاهی و قبل از آن خوانده شود.

* امروز برای اینکه {یادآوری شود و } مردم بدانند، امام دارند و امام در میان آنهاست و هدف از وجودش پیشروی بسمت ظهور است؛ اینها باید در قالب شعر در بیاید.

* ما الآن زمان قدرت تشیع را درک میکنیم و این زمان سابقاً نبوده و الآن زمان ما زمان بی نظیریست؛ الآن باید  شعرها و نوحه ها حماسی باشد.

* اگر کسی بیاید در عزاداری سیدالشهداء (ع)، در هیئتها عزاداری کند؛ امّا متوجّه نباشد که وظیفه اش اطاعت از رهبری و دفاع از دین و کشور است، برخلاف وظیفه عمل کرده اند.

* اگر هیئتهای ما مدافعان حرم پروش ندهند، یعنی بر خلاف وظیفه عمل کرده اند؛ ما امروز باید از اجتماعاتمان مدافعان حرم بلند بشود و حججی ها باید تربیت بشوند.

* بعضیها فکر نکنند که هدف {انقلاب و نظام} ما، هدف مذهبی به تنهائیست.

* ما دنبال سلامت، امنیت، رفاه مادّی، شوکت و عزّت بین المللی، بهجت و سرور معنوی {ملّت} هستیم.

* امروز با توجه به عزت بین المللی ما؛ حتّی بدترین دشمنان به ما احترام میگذارند.

* بهجت و سرور معنوی یعنی اینکه، جامعه ای با نشاط، لبریز از خوشحالی و خنده داشته باشیم و این با خدایی شدن جامعه و {توجّه به} معنویات بدست می آید.

* با تهدید و اَخم دشمن، جامعه ی اسلامی که حق است، {از باطل} شکست نمیخورد.

* امروز باید مسئولین افسردگی، مَلالَت و ناامیدی را کنار بگذارند و {این صفات ناپسند را} از خود دور کنند.

* امروز ما در موقعیت حسّاسی هستیم، {تاجایی که} دشمن مقابله با جمهوری اسلامی را علنی کرده است.

* ما در مقابل دشمن باید هوشیار، پُرتوان و با قدرت باشیم، باید برنامه داشته باشیم.

* میبینیم متأسفانه برخی مسئولین در داخل کشور، فرصت برای دشمن درست کرده و او را امیدوار میکنند.

* مسئولین با گذشت چندین سال از فرمایشات رهبری همچنان در مسأله اقتصاد مقاومتی، استنکاف میکنند؛ اینکار دشمنان را امیدوار کرده است.

*{با اشاره به فشارهای داخلی برای تصویب لوایح FATF}مثل زمان قبل از برجام دارند یک امیدواری کاذب را {در جامعه}ایجاد میکنند که اگر ما با اروپا تعامل کنیم؛ مشکلات مالی ما حل میشود! این همراهی با دشمن است.

* برخی از سخنان آقای رئیس جمهور در حدّ یک رئیس جمهور نیست، {در سخنان اخیر ایشان در رابطه با تصویب لوایح FATF } تأملی بفرمائید!!!

*{با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس دولت} این برداشت رئیس جمهور و اِلقاء به جامعه که حتّی رهبری هم {با تصویب لوایح FATF} موافق هستند، خیانت است.

* ما گِله مندیم، {این} مردم از {عملکرد} رئیس جمهور {و حرفهای او} گِله مندند. چرا {وی} سخنانی میگوید که باعث شادی دشمنان میشود؟

* امروز بعد از {گذشت}چهل سال از پیروزی انقلاب با این بی تدبیری ها ملّت عزیز مارا در صف گوشت نگه داشتند، عزّت مردم را زیر سئوال بردند.

* با چه هدفی ملّت ما را برای تهیه ارزاقشان به صف میکشانند؟ {میخواهند}که به دشمن گرا بدهند مردم گرسنه اند؟، این مردم عزیزند و زیربارِ ذلّت نمیروند.

* من از مسئولین استان گِله مندم{و مردم هم گِله مندند}، در رابطه به اینکه توجهی خیلی نمیکنند؛ یا شاید هم بگویند وظیفه ی ما نیست!

* کارگران عزیز{شهرداری}داریون، مدتهاست _شاید هشت، نُه ماه است_ که هیچ حقوقی دریافت نکردند، استاندار{فارس} مسئول است و حلّ این مسأله وظیفه ی اوست.

*امیدواریم که مسئولین {نسبت به این مسأله و نسبت به این منطقه}، توجّه و عنایت ویژه ای داشته باشند.

 

صوت کامل خطبه اوّل نمازجمعه منطقه داریون در ۱۰اسفند ۱۳۹۷

 صوت کامل خطبه دوم نمازجمعه منطقه داریون در ۱۰اسفند ۱۳۹۷