حجت الاسلام حمیدی نژاد، امام جمعه منطقه داریون در خطبه ی دوم نمازجمعه ۲۳ فروردین ماه ۹۸؛ با اشاره به اقدام اخیر ترامپ در قرار دادن سپاه پاسداران در بین سازمانهای تروریستی، افزود: پاسداران مخلص ما کسانی هستند که نظیر ندارند؛ اینها کسانی هستند که منیّت خویش را فدا کرده اند تا به همه ی جامعه بشری خدمت کنند.

مشروح خطبه دوّم نمازجمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ منطقه داریون بشرح ذیل است:

حجت الاسلام حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون):

* {با اشاره به بیانات رهبرانقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران} هرکسی میتواند هرجوری حرف بزند، امّا سخنی که از زبان امام عزیز و نائب صاحب الزمان(عج) بیرون می آید، گزافه گویی و مبالغه گویی نیست. باید دقت کنیم {چراکه} تک تک کلمات {رهبری} حساب شده است.
* طبق نقشه ی امام(ره)، الحمدلله ۴۰سال است که سپاه پاسداران از انقلاب اسلامی پاسداری میکند و بسمت هدف اصلی ما که هدف این نظام به دست صاحب الزمان(عج) هست، حرکت میکند.
* علت اینکه آمریکای جنایتکار این گربه رقصیها را برای سپاه میکند، بخاطر کینه ایست که از سپاه دارد، چون می بنند تمام  نقشه هایی که برای از بین بردن نظام اسلامی کشیده است، توسط سپاه خنثی میشود.
* دشمنان کِید و حیله میکنند، امّا برخلاف هدفشان دارند حرکت میکنند {و نتیجه میگیرند}.
* آنروزی که جمهوری اسلامی چیزی نداشت شما{دشمنان} نتوانستید غلطی بکنید، امروز که جمهوری اسلامی همه چیز دارد هم شما هیچ غلطی نمیتوانید بکنید.
* برخی مسئولین ما متاسفانه {به مشکلات مردم} توجه نمیکنند و بیخیال هستند، بعضی ها هم که متوجه هستند پُست ها را از روی رابطه میدهند.{نه لیاقت و کارایی}
* همه ی مردم و مسئولین باید بدانند نقششان چیست و به آن عمل بکنند؛ نوجوانان خودشان را آماده کنند، جوانها هم خودشان را آماده کنند. امام زمان(عج) سرباز میخواهند و سربازانشان هم همین نوجوانان و جوانان امروز هستند و همینها امام زمان(عج) را درک میکنند.
* ترامپ احمق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ترورریست نامید! دشمن ما در راستای آزمایش کردن ماست، یعنی غلطهایی میکنند تا ببینند عکس العمل مردم و مسئولین ما چیست.
* ما باید همچنان که رهبری فرمودند:«تهاجمی عمل کنیم و منفعل نباشیم»، خوب مجلس ما تصمیمی گرفتند که تهاجمی نبود! انتظار بحق مردم از مجلس {شورای اسلامی} اینست که برخورد قاطع و تهاجمی داشته باشند.
* مجلس ما باید در اولین اقدام ضروری کُل ارتش آمریکا را تروریست اعلام کرده و دستور بستن تنگه ی هرمز را صادر کند. ضربه ای که ما میتوانیم از این طریق به دشمن وارد کنیم باعث میشود دشمن از کرده ی خود پشیمان شوند.
* آنها هرکاری که توانستند در این ۴۰سال علیه سپاه انجام دادند و تیری در ترکسش ندارند؛ اما سپاه ما خیلی کارها میتواند علیه دشمن انجام دهد که انجام نداده و فقط منتظر فرصت بود که ترامپ این خدمت را به ما کرد و این بهانه را به ما داد… عَدُو شود سبب خیر، گر خدا خواهد…
* وحدت ملّی ما {در کشور} پس از اقدام اخیر ترامپ بسیار عمیق تر شده است و این خدمت ترامپ بود.
* پاسداران مخلص ما کسانی هستند که نظیر ندارند؛ اینها کسانی هستند که منیّت و خودیت خویش را فدا کرده اند تا به همه ی جامعه بشری خدمت کنند. سپاه محدود به مردم و کشور ما نیست.
* آنهایی که سپاه را میکوبیدند و در خیابان فریاد میزدند:« نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» در این وقایع سیل اخیر{و اقدامات بینظیر سپاه} کجا هستند؟ مگر نمیگفتید:«جانمان فدای ایران»؟ مگر این ایران نیست که امروز درگیر سیل شده است؟
* جوان امروز از جوان دوران انقلاب و دفاع مقدس اگر جلوتر نباشد، عقب تر نیست! ما خِیل عظیم جوان انقلابی در کشور داریم و همین برای ما بَس است.
* ما مخترعین جوانی داریم که خیلی از مشکلات ملّت را اینها چاره اندیشی کرده اند؛ نخبه هستند؛ آمده اند وسایل مورد نیاز را اختراع کرده اند، اما برخی مسئولین مثل دشمن با اینها برخورد میکنند.
*{در همین منطقه خودمان}جوانان عزیزی داریم که در سطح کشوری مخترع هستند، کاشف و نخبه اند؛ امّا متأسفانه بنیاد نخبگان علیرغم همه ی تأکیدات رهبری، توجّه خاصی نمیکند!
*جشن میلاد امام زمان(عج) باید سال به سال باشکوهتر برگزار شود؛ مخصوصاً {در داریون}شهر عاشقان حضرت ولیعصر(عج)، منطقه ای که به این نام مشهور شده و تابلو ورودی داریون را هم که همه میبینند.
* {مردم عزیز!} کمک به سیل زدگان بسیار ضروریست و این برای برکتی است که خداوند بعد از این نازل میکند.

صوت کامل خطبه اوّل نمازجمعه منطقه داریون در ۲۳ فروردین ۱۳۹۸

صوت کامل خطبه دوم نمازجمعه منطقه داریون در ۲۳ فروردین ۱۳۹۸

تصاویری از نمازجمعه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۸ در مصلی نمازجمعه داریون