حجت الاسلام حمیدی نژاد، امام جمعه منطقه داریون در خطبه ی دوم نمازجمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۸؛ با اشاره به اینکه دولت فعلی ما دولت اسلامی کامل نیست، افزود: ما منتظر تشکیل دولت به تمام معنا اسلامی هستیم.

مشروح خطبه دوّم نمازجمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ منطقه داریون بشرح ذیل است:

حجت الاسلام حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون):

* کسانی که عذر شرعی دارند برای روزه نگرفتن باید حرمت ماه مبارک رمضان را نگه دارند؛ مومنین در صورت مشاهده واجب از نهی از منکر کنند و نیروی انتظامی هم طبق قانون برخورد کند.

* با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با طلاب و روحانیون: وظیفه ی حوزه علمیه یاددادن اصول دین، فروع دین، معارف، اخلاق و سبک زندگی اسلامی به طلاب میباشد.

* علما وظیفه دارند بعد از یادگیری معارف اسلام آنها را در جامعه پیاده نمایند، همان وظیفه ای که همه ی انبیاء الهی برای آن آمده اند (لیقوم الناس بالقسط)

* کاری که امام(ره) انجام داد، کاملا با وظیفه ی شرعی او بعنوان یک عالم دینی در زمان غیبت کبری؛ تطبیق میکند.

* در زمان غیبت کبری، عالمان دینی موظف به تشکیل حکومت و مردم موظف به تبعیت از آنها هستند.

* امام عزیز ما فرمودند: ما باید دولت اسلامی را تشکیل بدهیم تا به امت اسلامی برسیم و تمدن اسلامی را برقرار سازیم.

* دولت فعلی ما دولت اسلامی کامل نیست! چراکه تعدادی از مسئولین بدنبال جایگزینی فرهنگ غرب بجای فرهنگ اسلام هستند.

* مواردی که اخیرا در بعضی از مدارس که به بهانه جشن روزمعلم به رقاصی و پایکوبی پرداختند؛ نشان از اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ و آماده کردن دانش آموزان برای پذیرش فرهنگ غرب است.

* اگر وزیر آموزش و پرورش بخواهد وزیر تراز دولت اسلامی باشد؛ در مرحله اوّل باید استعفاء میداد که در رأس وزارتخانه ای نباشد که چنین اتفاقاتی در مدارسش می افتد.

* نمونه دیگری از اشاعه فرهنگ غرب؛ عملکرد وزیر ارتباطات در بعضی موارد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عدم نظارت صحیح بر فیلمهای سینمایی، بازیهای رایانه ای و … میباشد.

* اگر دولت ما اسلامی بود؛ همان زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، بفرموده رهبری آنرا آتش میزد تا دشمن جسور نشود و مشکلات دیگری برای ما درست نکند.

* بعد از گذشت یکسال و اعتماد بیجا به اروپا و غرب؛ امروز بازهم با یک دیپلماسی ضعیف و منفعلانه به کشورهای غربی پیام میفرستد.

* وزارت امورخارجه خیلی قویتر از این میتوانست عمل کند؛ بطور مثال فورا به غنی سازی ۲۰درصد اقدام میکردند.

* هر عمامه به سری که حرفهای آمریکا را بزند، یک آمریکایی کوچک در زیر عمامه است.