مشروح خطبه دوّم نمازجمعه ۳ خرداد ماه ۱۳۹۸ منطقه داریون بشرح ذیل است:

حجت الاسلام حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون):
* واسطه  گری برای ازدواج یک کار بسیار خوب و پسندیده است و اتفاقاً مورد سفارش هم قرار گرفته است.
* خود پیامبر اکرم(ص) و اهلبیت(ع) هم واسطه گری میکردند در امر ازدواج؛ در تاریخ نقل های فراوانی شده است که جای تأمل دارد.
* {با اشاره به سخنرانی امام مسلمین در جمع دانشجویان}: امام ما در پاسخ به سئوال دانشجویی که پرسیده بود مشکلات حاضر ناشی از ضعف ساختار است یا کارگزاران؛ فرمودند: قانون اساسی، قانون خوبیست. مشکلی در قانون اساسی نیست هرچند به مرور زمان باید تغییراتی در آن رخ دهد. مشکل از ما مسئولین و کارگزاران است!
* البته مردم باید بسیار در انتخاب مسئولان و کارگزاران دقت کنند تا مشکلات خودشان حل بشود.
* اگر توجه به انقلابی و متعهد بودن مسئولان داشته باشیم؛ قطعاً دچار این مشکلات نخواهیم شد.
* {با اشاره به سخنرانی امام مسلمین در جمع دانشجویان}: یکی از دانشجویان در این دیدار خطاب به رهبری معظم گفت: که تصویب برجام را به شما نسبت میدهند. امام عزیز ما در پاسخ فرمودند: خب بله، امّا شما که چشم دارید، ماشاءالله هوش دارید، همه چیز را میفهمید! آن نامه‌ای را که من نوشتم نگاه کنید، ببینید تصویب چه جوری است؛ شرایطی ذکر شده که در این صورت این [توافق] تصویب میشود. البتّه اگر چنانچه این شرایط و این خصوصیّات اجرا نشد، اِعمال نشد، وظیفه‌ی رهبری این نیست که بیاید وسط و بگوید برجام نباید اجرا بشود…. و متأسفانه آن ۹شرط مذکور برای امضای برجام عملی نشد.
* در عین حال که رهبری در کارهای اجرایی مسئولین دخالتی نمیکنند؛ باز هم رئیس جمهور از نداشتن اختیار گله مند است. میخواهند کم کاری خودشان که باعث این همه مشکلات مردم شده است را به این صورت پوشش بدهند.
* {خطاب به رئیس جمهور}آیا بانک مرکزی در اختیار شما نبود؟ که با هدر دادن ذخیره ارزی آن این همه برای مردم مشکل درست کردید. آیا واردات در اختیار دولت نیست؟ که طبق آمار گمرک در فروردین ماه امسال ۵برابر سال گذشته غذای سگ و گربه وارد کرده اید؛ در حالی که مردم ما گرسنه اند!
* آقای رئیس جمهور! مشکل از نداشتن اختیار نیست، مشکل از نداشتن مدیریت و بی تدبیری است.
* اخیراً میبینیم که قوه قضائیه بنا را بر این گذاشته است تا با آقازاده ها و زالو صفتان بشدت برخورد نماید؛ من تشکر میکنم از دستگاه قضائی که برایش فرقی نمیکند برادر رئیس جمهور، برادر معاون رئیس جمهور، داماد وزیر و دیگران.
* انتظار رهبری و مردم برخورد هرچه شدیدتر با کسانی است که به بیت المال مسلمین چنگ اندوزی میکنند.

 

تصاویری از نمازجمعه امروز منطقه داریون را در ادامه مشاهده میکنید….