حجت الاسلام و المسلمین حمیدی نژاد در خطبه دوم نمازجمعه ۱۸بهمن ماه منطقه داریون با اشاره به این نکته که در جمهوری اسلامی برخلاف نظام های گذشته، مردم همه کاره کشور شدند و مردم سالاری واقعی محقق شد؛ خاطر نشان کرد: از بالاترین مقام کشور که رهبری باشد، تا ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس و سایر دستگاه ها؛ مستقیم و غیرمستقیم توسط خود مردم انتخاب می شوند.

 

مشروح مهمترین بخش از خطبه های نمازجمعه ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ منطقه داریون

 

حجت الاسلام حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون):

* امام عزیز ما در دیدار هزاران نفر از مردم اشاره فرمودند:«دهه فجر؛ یک دوره بی نظیر است. مظهر عزم و اقتدار ملی است.» حکومت های دیکتاتوری چندهزار ساله در این ایام از بین رفتند، مردم عزیز ایران پشت سر یک رهبر الهی بی نظیر قرار گرفتند و با شجاعت تمام مبارزه کردند؛ درحالی که می دانستند آماج گلوله های سرخ قرار میگیرند، از جان هم مضایقه نکردند. این چیز کوچکی است؟!

* در جمهوری اسلامی برخلاف نظام های گذشته؛ مردم همه کاره کشور شدند و مردم سالاری واقعی محقق شد. از بالاترین مقام کشور که رهبری باشد، تا ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس و سایر دستگاه ها؛ مستقیم و غیرمستقیم توسط خود مردم انتخاب می شوند. یعنی در حقیقت مردم بر خودشان حکومت میکنند. این نعمت را باید قدر دانست.

* امام عزیز ما اشاره فرمودند:«…واقعا این ملت همت کرده است، چهل سال در بدترین شرایط جوّی (سرما و گرمای شدید) از حضور باشکوه این ملت عزیز (در صحنه ها) کاسته نشده است.» با این حضور بسیار پُرشور که رهبری عزیز فرمودند:«بنده قابل نیستم که از ملت ایران تشکر کنم!» جا دارد که با تمام وجود از این ملت بزرگ تشکر کنیم.

* در رابطه با انتخابات؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند:«انتخابات یک فرصت بزرگ برای مردم و یک تهدید بزرگ برای دشمنان این ملت است.» امنیت کشور را تضمین میکند و دشمن را به عقب می راند. دشمن از موشک های ما میترسد اما از حضور باشکوه مردم در انتخابات بیشتر وحشت دارد.

* امام خامنه ای(مدظله) فرمودند:«انتخابات اساسی ترین مسئله کشور است و این مسئله اساسی را نباید با حاشیه سازی و حرف های دلسرد کننده، از رونق بیاندازند.» آنچیزی که درددل آقا بود و مظلومانه بیان کردند که جا دارد بجای اشک خون گریه کنیم؛ این بود که از دشمن توقعی نیست، طبیعی است که او دشمنی میکند اما جای تأسف دارد که افرادی از داخل کشور به دشمن کمک رسانی کنند و علیه انتخابات سخن بگویند. همان کسانی که بارها با همین انتخابات مسئولیت گرفته اند!