جلسات متداول عمومی درس تفسیر قرآن کریم؛ طی این شبها و بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد امام محمد تقی(ع) شهر داریون توسط استاد، حجت الاسلام و المسلمین حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون) ایراد میشود.

در اولین شب از این برنامه آیه ۲۸۲ سوره بقره که طولانی ترین آیه قرآن کریم نیز میباشد توسط امام جمعه محترم تفسیر شد.

حجت الاسلام حمیدی نژاد با اشاره به اهمیت موضوع قرض و اینکه طولانی ترین آیه قرآن در مورد قرض است، افزود: «این مسئله {قرض}، امروز در زندگی ما مسئله بسیار مهمی است».

حجت الاسلام حمیدی نژاد: خداوند متعال در این آیه شریفه میفرمایند: «قرض باید ثبت و ضبط بشود تا بعداً برای طرفین مشکلی پیش نیاید».

امام جمعه داریون با اشاره به اینکه خداوند تبارک و تعالی در ادامه همین آیه میفرماید: «اگر اموال {در قرض} ارزشمند هست، شاهد هم داشته باشید،که این برای محکم کاریست». ادامه داد: سخت گرفتن در امور این چنینی لازم است و باعث میشود تا بعداً مشکلی پیش نیاید.

حجت الاسلام حمیدی نژاد در ادامه تفسیر آیه قرض {آیه۲۸۲ سوره بقره} گفت: ثواب قرض از صدقه هم بیشتر است و قرآن مجید در زمینه قرض حساسیت به خرج داده است.

امام جمعه داریون در پایان درس تفسیر خود تأکید کرد: خیلی از عداوتها و دشمنی ها، قتلها و کینه ها بخاطر رعایت نکردن مسئله حق الناس و از جمله قرض است.

 

اطلاعیه درس تفسیر امام جمعه منطقه داریون