در پی بارشهای اخیر و سیلابی شدن اکثر نقاط کشور و نیز استان فارس، ستاد مدیریت بحران در منطقه داریون تمهیداتی را اتخاذ کرده است که شهردار داریون در گفتگو با خبرنگار آدینه آنها را شرح داد.

عبادالله زارعی شهردار داریون و رئیس ستاد مدیریت بحران در گفتگو با خبرنگار آدینه گفت: این ستاد تدابیری را اندیشیده است تا در صورت وجود مشکلاتی از قبیل ورود سیل و افزایش خطرات احتمالی بارشها آنها را عملیاتی کند.

وی همچنین از تعامل مردم و همکاری آنها با مسئولین ابراز رضایت کرده، افزود: مردم در صورت وقوع سیل باید آرامش خود را حفظ کرده و به پناهگاه هایی که این ستاد تدارک دیده است بروند.

زارعی در تشریح اقدامات این ستاد گفت: رودخانه خالد آباد از انتهای خیابان خلیج فارس تا انتهای محدوده و حریم شهر پاکسازی مجدد شده است.

شهردار داریون: آبرها، جداول و زیر پلها نیز پاکسازی مجدد صورت گرفته و گشت تمام وقت نیروهای اداری و خدماتی در سطح شهر برقرار است.

رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه داریون تأکید کرد: از مردم شریف، شهرورندان محترم و همیشه در صحنه تقاضا داریم جهت همکاری در اطلاع رسانی نقاط کور و هرگونه مشکلی که از بارندگیهای گذشته تجربه نموده اید.

زارعی با اشاره به آماده باش کامل ادارات خدمت رسان، نیروهای بسیجی، انتظامی و امدادی و… بصورت ۲۴ساعته؛ خاطرنشان کرد: ماشین آلات و نیروهای خدماتی نیز در محل شهرداری و سایر ادارت بصورت کشیک استقرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه واحد آتشنشانی داریون نیز جهت ارائه کلیه خدمات در آماده باش است، گفت: محلهای اسکان نیز -در صورت نیاز- در مدارس و سایر اماکن عمومی سطح شهر به همت مسئولین بزرگوار ادارات و نهادها تدارک دیده شده است.

سایت اداره کل هواشناسی استان فارس: http://www.farsmet.ir