خطبه های نماز جمعه دوازدهم مرداد ماه ۱۳۹۷
بسم الله الرحمن الرحیم
مردم خداجو و ولایت مدار شهر و منطقه داریون با حضور انبوه خود در صفوف به هم فشرده نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته را با حضور اقشار مختلف، نیروهای پر تلاش نظامی و انتظامی روحانیت معظم و معزز ، ـ فرهنگیان ـ خانواده های معظم شهدا و سایر اقشار مختلف مردم و روستاهای همجوار به امامت نماینده محترم ولی فقیه در شهر و منطقه داریون حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا فخرالدین اسدی برگزار نمودند.
خطیب محترم جمعه در ابتدای دو خطبه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات، یکی از مصادیق متقیان درگاه الهی را خدمت صادقانه و خالصانه به مردم عنوان کرد و اظهار داشت: بی عدالتی ها و بی مدیریتی ها و کم کاری ها و رشوه خواری ها و اختلاس ها و تعرضات برخی از مسئولین و مدیران جامعه امروز کشورمان به بیت المال مسلمین را ناشی از بی تقوایی این افراد می باشد و مدیران و مسئولانی که تشنه قدرت می باشند به خاطر از دست ندادن پست و میزشان در مقابل مشکلات جامعه اسلامی سکوت و مماشات اختیار می نمایند و یقین بدانند بی تفاوتی و مماشات آنان گناهی بس بزرگ محسوب می گردد که به فرمایش پیامبر خدا صلی ا…علیه و اله و سلم در حدیثی موثق، معتبر فرمودند: اگر در جامعه و حکومت اسلامی گناهانی نظیر، بی بند و باری، رشوه خواری، بی حرمتی، رباخواری، تعرض به بیت المال و به حقوق دیگران، توطئه علیه دین و افراد جامعه، نفاق و دورنگی، تهمت و افترا، عدم پرداخت سهم خداوند تبارک و تعالی، خمس، زکات و …. رواج پیدا کرد آن جامعه و حکومت مورد غضب خداوند قرار می گیرد و خداوند به جای عذاب هفت بلا و مصیبت بر سر مردم آن جامعه نازل می فرماید.
حجه الاسلام اسدی در ادامه به تشریح و تفسیر این هفت بلا و معصیت پرداخت و اظهار داشت: طبق فرمایش پیامبر خدا صلی ا…علیه و آله و سلم اولین بلا و مصیبت گران شدن اجناس و اقلام مورد نیاز مردم می باشد و اوضاع مطلاطم بازار امروز کشورمان مصداق بارز کلام رسول خدا صلی ا…علیه و آله و سلم می باشد که این آشفته بازار خود یک بلا و مصیبت نازل شده از طرف خداوند تبارک و تعالی می باشد. خطیب محترم جمعه دومین اثر گناهان مردم جامعه را کوتاه شدن عمرها و مرگ و میرهای ناگهانی و غیر منتظره عنوان کرد. امام جمعه مجترم در ادامه تفسیر این حدیث گرانبها سومین بلا و مصیبت نازل شده را سود نبردن تجار و کسبه ها در معاملات عنوان کرد و به تفسیر آن پرداخت و ا ظهار داشت: در جامعه ای که تجار و کسبه های آن از معاملات و تجارت سود نمی برند ناگزیر آنان جهت کسب درآمد اموال و پولهایشان را در راه حرام و معاملات ربوی قرار می دهند و نتیجه این عمل قبیح، جامعه بسوی فقر و فحشا افول می نماید.
حجه الاسلام اسدی چهارمین بلای نازل شده در جامعه را بی مزه گی و بی طیب و طاهر بودن میوه جات و روئیدنی های زمین عنوان کرد. ایشان در ادامه تفسیر این حدیث نبوی (ص) پنجمین و ششمین بلای نازل شده را خشک شدن رودخانه ها، و کم شدن باران و نزولات آسمانی عنوان کرد و صراحتا اظهار داشت: متاسفانه امروز کشور و جامعه مان مصداق بارز این کلام پیامبر خدا صلی ا…علیه و آله و سلم شده است و آسمان نیز به سبب گناهان افراد جامعه، قهرش گرفته است و خشکسالی در تمام نقاط این مرز و بوم بیداد می نماید. حجه السلام اسدی، تسلط افراد بد ذات بر مناصب اداری در جامعه اسلامی را هفتمین و مهمترین بلای نازل شده خداوند بر مردم آن جامعه و کشور عنوان کرد و اظهار داشت: در جامعه ای که گناهان بیداد می کند مردم آن جامعه لایق فرمانروایان و حاکمان و مسئولان بد که بجای خدمت، آسایش را از آنان سلب می نماید می باشد و پیش بینی کلام رسول خدا صلی ا…علیه و آله و سلم امروز در برخی شهرهای کشورمان تحقق یافته است. و مسئولین از مردم فاصله گرفته اند و این فاصله و بی خدمتی گناه محسوب می گردد.
حجه الاسلام اسدی در بخش پایانی و در ادامه تفسیر حدیث پیامبر صلی ا…علیه و آله و سلم راه درمان و عبور از این معضل که امروز گریبانگیر جامعه شده است را توبه خالصانه و دعا و تضرع به درگاه خداوند و ریشه کن کردن موارد فساد در خانواده ها نظیر ماهواره ها و دستگاه های لهو و لعب دانست، و در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه امروز در جامعه اسلامی یک آلت شیطانی و یک غده سرطانی در خانواده ها به چشم می خورد و مانع اجابت دعاها و پیشرفت جوانان گردیده است و این یک معضل برای خانواده ها گردیده است و بی شک در خانواده ای که این معضل وجود داشته باشد سجاده و ذکر خداوند و قرآن و کلام خداوند غریب واقع می گردد و بی حرمتی به آنان گناهی بس بزرگ محسوب می گردد و یقینا آن خانواده و آن جامعه مشمول حدیث گرانقدر رسول خدا صلی ا…علیه و آله و سلم می گردند.
خطبه دوم:
حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود به مناسبت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی اظهار داشت: متاسفانه این حقوق بشر از طرف آمریکا و ایایش در منطقه،به انحراف کشیده شده است و منشور حقوق بشر و حقوق اسلامی سازمان ملل متحد اجر نمی گردد و حرمت قبور ائمه اطهار علیهم السلام و قبور مسلمین و حقوق کودکان و زنان ـ اسرا و حقوق زندانی های مسلمانان رعایت نمی گردد و رژیم کودک کش اسرائیل با حمایت آمریکا و ایادی استکبار به حقوق مسلمین تعرض می نماید.
حجه الاسلام اسدی به مناسبت روز خبرنگار این روز را به تمامی خبرنگاران و کسانی که در عرصه خبر چه در فضای مجازی و واقعی، نوشتاری، مکتوب، دیداریی و … فعالیت می نمایند تبریک و تهنیت عرض کرد و به خبرنگاران توصیه نمود که تقوی در قلم و امورات مختلف را رعایت نمایند و برای خبرنگاران شهر و منطقه داریون و کسانی که به هر شکل اخبار نماز جمعه را منعکس می نمایند آرزوی توفیق و بهروزی از درگاه خداوند مسئلت نمود.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود به مناسبت سالروز شهادت سرلشکر خلبان عباس بابایی اظهار داشت: این شهید والامقام فرماندهی با ایمان و با منش و بسیجی بود و حماسه آفرینی های این شهید والامقام در طول ۸ سال دفاع مقدس، و در دفاع از حریم هوایی آسمان ایران اسلامی را تاریخ فراموش نخواهد کرد و امنیت امروز جمهوری اسلامی را مرهون فداکاری های آن دلاور مردان و شهدای والامقامی دانست که با خون خود این امنیت را ارزانی نمودند تا عده ای منافق و سلطنت طلب امروز در سایه این امنیت سوءاستفاده نمایند و شعارهای ساختارشکن و هتک حرمتها نمایند.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون در واکنش صریح به منافقین و سلطنت طلبها و کسانی که امنیت را به سخره گرفته اند و در سایه امنیت شعارهای هنجارشکن و ضد دینی سر می دهند، صراحتا اظهار داشت: امروز عده ای از امنیت این کشور سوئاستفاده می نمایند و در سایه امنیت بوجود آمده براحتی شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر می دهند. آیا آنها حاضرند بخاطر امنیت این کشور مانند شهید بابایی ها و سرداران و دلاورمردان و مدافعان حرم از کیان و مرز و بوم این کشور حراست و جانشان را فدای ایران نمایند و امنیت را برقرار نمایند؟ پس چرا از امنیت این کشور سوءاستفاده می کنند و به خود جرأت و جسارت می دهید در روز شهادت امام صادق(ع) در جاده چالوس – کرج می رقصید و هتک حرمتها می کنید؟
و آیا شرم آورتر و خجالت آورتر نیست که امروز دختران و زنان با قیافه ها و لباس های مبتذل به خیابانها بیایند و امنیت را به سخره بگیرند؟ اگر کشور نا امن بود دنبال پناهگاه بودند و آیا مگر منافقین شکست مفتضحانه عملیات مرصاد و قتلگاه مرصاد را فراموش کرده اند که به خود جرأت و جسارت می دهند که امنیت را بر هم بریزند و مردم را منحرف نمایند؟
حجت الاسلام اسدی امنیت امروز جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا و یادگار شهدا و خطوط قرمز نظام خواند و به کسانی که بخواهند آن را به سخره گیرند هشدار جدی داد.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود بدون مماشات رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور را مورد خطاب قرار داد و صراحتا گفت: چرا قوه قضاییه با مفسدین اقتصادی برخورد قاطعانه نمی نماید و در مقابل آنان سکوت و مماشات می نماید و تنها به معرفی آنان اکتفا می نماید و به آنها اجازه می دهد که در کشور امام عصر(عج) جولان دهند و بتازند؟
ایشان به رئیس جمهور محترم نیز صراحتا گفت: مردم دیگر شعار نمی خواهند ، عمل می خواهند. وزیر و مدیر و مسئول جوان و با انگیزه می خواهند و تنها راه عبور از معضلات کنونی کشور تغییر در کابینه با خدمت گرفتن نیروهای جوان – مومن – با انگیزه و با روحیه جهادی می باشد.
حجت الاسلام اسدی از عملکرد ضعیف و بی کفایتی برخی از مدیران و مسئولان سه قوه نیز به شدت انتقاد کرد و اظهارداشت: بی کفایتی و عملکرد ضعیف برخی از مسئولان و مدیران باعث گردیده است دین – انقلاب و ولایت فقیه ضربه ببینند و این بی انصاف است از بی کفایتی برخی مدیران، بیشترین هتک حرمت ها به سمت ولایت فقیه برود و این برای یک مسئول و مدیر بی کفایت یک ننگ می باشد که از بیت المال مسلمین حقوق دریافت نماید و عملکرد ضعیف از خود به جای گذارد و یا به بیت المال تعرض نماید که به ولایت و رهبری هتک حرمت نمایند. و آن مسئول بی کفایت و بی لیاقت بداند و آگاه باشد که اگر نبود، رهبری، با چنین شجاعت و درایتی که با تمامی مشکلات یک تنه در مقابل دشمن و توطئه های آنان ایستاده و تمامی زندگی ، آبرو و عزت و جانش را در این راه گذاشته است، امروز آنان فرار را برقرار ترجیح می دادند و از کشور می گریختند.
حجت الاسلام اسدی در بخش پایانی خطبه ها با اشاره به بمباران اتمی دو شهر بزرگ هیروشیما و ناکازاکی ژاپن اظهار داشت: این جنایات بی شرمانه آنان در طول تاریخ و تعرض به کشورها ، از نماد حقوق بشر آمریکایی می باشد و آمریکایی ها به تعبیر مقام معظم رهبری مردم ایران را شناخته است و می دانند که بین مردم و حاکمیت فاصله ای نیست و حاکمیت از مردم و مردم نیز از حاکمیت جدایی و فاصله ای ندارند.
« والسلام »
خبرنگار: خلیل اسدی