بسمه تعالی
جمعه ۱۳/۷/۹۷
نماز پر صلابت و دشمن شکن جمعه این هفته با حضور مردم ولایتمدار شهر و منطقه داریون، روحانیت معظم و معزز ، مسئولین ارگانها و نهادهای دولتی – بسیجیان ، نیروهای پر تلاش انتظامی و نظامی ، خانواده های معظم شهدا ، فرهنگیان ، دانش آموزان، دانشجویان ، کسبه های محترم شهر و سایر اقشار مختلف مردم و روستاهای همجوار به امامت نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون – حضرت حجت الاسلام و المسلمین – حاج آقا فخرالدین اسدی برگزار گردید.
خطیب محترم جمعه در ابتدای ۲ خطبه ، نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات، یکی از مصادیق متقیان درگاه الهی را اهمیت دادن به نماز جمعه و رعایت کردن حریم آن دانست و افزود: حضور در نماز جمعه یک توفیق الهی و یک رزق معنوی می باشد که خداوند این توفیق و این رزق معنوی را مختص مومنین و متقیان می داند که نتیجه و مکمل عبادات هفتگی خود را در روز جمعه و با حضور در مصلاهای نماز جمعه به جا می آورند و کسانی که در روزهای جمعه به بهانه های واهی حضوری در نماز جمعه ندارند و این توفیق الهی و رزق معنوی را از خود سلب می نمایند یقینا در دام شیطان قرار گرفته اند و در نتیجه قلوب آنان تیره و تار می گردد و انتظار نداشته باشند که خداوند دعای آنان را مستجاب گرداند، و رزق و روزی آنان افزایش یابد و عمری طولانی و عاقبت به خیری نصیبشان گردد.
حجت الاسلام اسدی در بیان اهمیت نماز جمعه نسبت به سایر نماز ها و عبادات نزول سوره جمعه در قرآن کریم را کافی دانست و اظهار داشت: آن گاه که خداوند سوره ای و گنجینه ای از عرش الهی را مختص نماز جمعه نازل می فرماید و حریم آن را مختص و توصیه و سفارش به آن را تاکید فراوان می فرماید و آن گاه که پنجمین امام و معصوم دین (ع) وصیت می فرمایند که مرا با پیراهنی که با آن نماز جمعه خوانده ام کفن و دفن نمایید، پس اهمیت این فریضه الهی برایمان روشن تر و واجب تر می گردد. ایشان به تمامی نمازگزاران و مومنینی که این توفیق الهی نصیبشان گردیده است ، توصیه و سفارش نمودند که در روز جمعه همزمان با پخش اذان ظهر جمعه از مصلای نماز جمعه حضوری منسجم و به موقع داشته باشند و از فیضیات ۲ خطبه که مکمل ۲ رکعت نماز ظهر جمعه می باشد محروم نگردند.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود فضای مصلای نماز جمعه را مزین و معطر به حدیث نورانی از امام صادق(ع) نمود و به تشریح و تفسیر آن پرداخت و اظهار داشت: آقا امام صادق (ع) در حدیثی نورانی می فرمایند: اگر شخصی مرتکب گناه و معصیت گردد قلب او نیز به وسیله همان گناه کدر و تار می گردد و هر چقدر گناه و معصیت زیاد گردد سیاهی و کدورت قلب نیز افزو می یابد و این سیاهی تا ابد محو نمی گردد و به رستگاری نمی رسد و چنانچه آن شخص اقدام به توبه نماید و نادم و پشیمان گردد زنگار گناه و معصیت در قلب او محو خواهد گردید.
حجت الاسلام اسدی افزود: هنگامی که قلب انسان بر اثر گناه و معصیت سیاه گردید، انسان بی ایمان گشته و گناه و معصیت لذت بخش تر می گردد و خداوند را فراموش می نماید و آنجاست که خداوند در سوره علق هشدار می دهد و می فرماید: آیا نمی بینند که خدا می بیند و ناظر می باشد، پس چرا گناه می کنند؟
امام جمعه محترم تنها راههای رهایی و نجات از گناه و معصیت را تقویت ایمان و خطور نکردن گناه در ذهن انسان و یادآوری مرگ و آخرت و حضور نیافتن در مجالسی که بوی لهو و لعب و مجالس گناه آلود عنوان کرد و افزود: کسانی که در مجالس گناه آلود و مجالسی که بوی گناه و معصیت می دهد، همچون مجالس – غیبت ، تهمت ، افترا ، شراب خواری، ترویج ربا، فتنه ، توطئه علیه دیگران و دین – مشارکت نمایند، در گناه آنان شریک محسوب می شوند زیرا حضور در مجالس آنان، یعنی تایید کردن گناه آنان و خداوند چنین افرادی را ملعون و در زمره ملعونین قلمداد کرده است.
حجت الاسلام اسدی در ادامه افزود: آن مدیر و مسئولی که از بیت المال مسلمین ارتزاق نموده و به جای خدمت صادقانه ، خیانت آشکارانه به بیت المال می نمایند و تحت عناوینی نظیر رشوه ، اختلاس ، بی نظمی در اقتصاد و معیشت مردم و احتکار ارزاق عمومی دامن می زنندیقینا بر اثر این گناهان قلب او کدر و سیاه می باشد و ذات و نسل و ریشه او نیز مخرب بوده و از لقمه های حرام و اموال حرام ارتزاق نموده اند.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به هجرت تاریخی امام راحل(ره) از عراق به کشور فرانسه گفت: این هجرت از فضایل و کرامات الهی بود که دست به دست هم دادند و کشور فرانسه مرکز و نقطه عطفی برای پیروزی انقلاب اسلامی گردید.
امام جمعه محترم با اشاره به هفته نیروی انتظامی این روز را به تمامی سبز قامتان و دلاور مردان نیروی پرتلاش انتظامی تبریک عرض نمود و برای شهدای والامقام عرصه نظم و امنیت علو درجات از خداوند منان مسئلت نمود و اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ۱۳ هزار شهید گلگون کفن در طول دفاع مقدس و در راستای نظم و امنیت این کشور، تقدیم نموده است و نیروی انتظامی مایه آرامش و امنیت کشور می باشد و به فرمایش مقام معظم رهبری : نیروی انتظامی با حفظ حریم امنیت کشور باعث و زمینه ساز تامین آبروی جمهوری اسلامی شده است.
حجت الاسلام اسدی به کسانی که بخواهند از این امنیت عدول نمایند و آن را به حاشیه بکشانند و به نیروی انتظامی هتک حرمت نمایند به شدت انتقاد کرد و به آنان هشدار جدی داد و اظهار داشت: امنیت امروز جمهوری اسلامی مدیون و مرهون خون شهدا می باشد و از خطوط قرمز نظام می باشد و کسانی که بخواهند از این خطوط عدول نمایند و آن را به حاشیه بکشانند و به نیروی انتظامی هتک حرمت نمایند آنان خائن به دین، نظام و انقلاب می باشند.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون با اشاره به همایش بزرگ عاشورایی بسیجیان در ورزشگاه یکصدهزار نفری آزادی تهران و فرمایشات غرور آفرین و لذت بخش مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آن اجتماع بزرگ جهت ناامید کردن دشمنان فرمودند: بسیج برای جوانان شورآفرین و برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان بیم آفرین است. و جوانان راه حل مشکل هستند نه مشکل و به حول قوه الهی ملت ایران با شکست دادن تحریم ها سیلی محکمی به آمریکا خواهد زد.
ایشان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: موتور پیش رونده قطار حرکت در کشور جوانان می باشند اظهار داشت: مسئولین و دولت باید به این رهنمود مقام معظم رهبری لبیک گویند و در پست های کلیدی و اجرایی کشور از جوانان متخصص ـ متعهد متدین و انقلابی و جهادی استفاده نمایند.
ایشان با اشاره به رهنمود دیگر مقام معظم رهبری که فرمودند: عده ای ترسو ـ سست عنصر ـ منافق ـ ریاکار در دل ملت ایجاد یاس و ناامیدی به راه انداخته اند و مرد جنگ و عمل نمی باشند و می خواهند با هر گونه عملی کشور را تقدیم آمریکا نمایند. مقام معظم رهبری صراحتا به چنین افرادی فرمودند: من با کمک شما ملت و مردم و جوانان تا جان در بدن دارم این اجازه را هرگز نخواهم داد.
حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود ضمن تقدیر و تشکر از دلاورمردان سپاه پاسداران که در اقدامی جانانه در واکنش به حمله تروریستی اهواز با برتاپ ۶ موشک به قلب نیروهای داعش در خاک سوریه صورت گرفت اظهار داشت: اگر مزدوران کوردلان و وطن فروشان با همراهی عوامل داخل و خارجی در حمله تروریستی هواز زنان و کودکان بی گناه را هدف قرار دادند اما دلاورمردان هوافضای سپاه پاسداران در اقدامی غرور آفرین در واکنش به آن حملات تروریستی با پرتاب ۶ موشک زمین به هوا در نزدیکی و در بیخ گوش پایگاه های آمریکایی اقتدار جمهوری اسلامی را به رخ آنان کشیدند و بیم و هراس آنان را فرا گرفت.
حجه الاسلام اسدی در واکنش به ترسوهایی که دنبال مذاکره با آمریکا می باشند و به خیانت کارانی که شعار تغییر نظام جمهوری اسلامی سر می دهند صراحتا گفت: آن مسئولی که دنبال مذاکره با آمریکا می باشد خودش ترسو است و این رهنمود مقام معظم رهبری که فرمود ند: اگر در موضع ضعف باشید دشمن گستاخ خواهد شد و همیشه در موضع قدرت حرف بزنید که دشمن بترسد و نه اینکه در مقابل دشمن سر تعظیم و تشکر نشان بدهید.
خیانتکارانی که از داخل شعار تغییر نظام را سر می دهند بدانند که این کشور متعلق به امام عصر (عج) می باشد و خون شهدا این کشور را بیمه نموده است. حجه الاسلام اسدی در بخش پایانی خطبه ها به مناسبت ۱۵ مهرماه روز روستا و عشایر این روز را به تمامی روستاییان منطقه داریون و عشایر سیار منطقه داریون و استان فارس تبریک و تهنیت عرض نمود و در این زمینه اظهار داشت:
تمامی مسئولین دولتی و استانی و روستایی موظف می باشند روستاها را تقویت نموده و از حالت رکود خارج نمایند و این معضل در بخش های عمرانی با احداث منازل و ساختمان های مهندسی و مقاوم و ضد زلزله و اشتغال زایی با تشکیل تعاونی ها و تقویت کشاورزی محقق می گردد. حجه الاسلام اسدی از وجود و احداث باغات شهری در اطراف روستاها به شدت انتقاد کرد و به اعضای شوراهای روستاها و دهیاری ها توصیه نمود که اجازه ندهند عده ای ثروت مند روستا را تبدیل به باغات شهری نموده و جهت منافع و تفرجگاه خود از روستا بهره برند. حجه الاسلام اسدی در پایان یکی از معضل فرهنگی روستاها را عدم وجود خانه عالم و روحانی دینی در روستاها عنوان کرد و به کسانی که در این زمینه کوتاهی و مماشات نموده اند به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: روستایی که خانه عالم و روحانی دینی نداشته باشد روستایی مرده وبی اثر از لحاظ فعالیت های فرهنگی محسوب می گردد و با اینکه بارها در خطبه های نماز جمعه متذکر شده ام بار دیگر می گویم یکی از معضلات فرهنگی روستاها عدم وجود خانه عالم و روحانی مستقر در روستا می باشد که متاسفانه برخی از روستاها از آن رنج می برند و عده ای فرصت طلب ، امورات دینی و مجالس ختم اموات و احکام دفن و کفن و نماز میت را احاطه نموده اند و این یکی از نفوذهای دشمن می باشد و باید در این زمینه شوراهای روستا و دهیاران و خیرین تلاش جدی نمایند و این معضل را برطرف نمایند.
والسلام ـ خبرنگار اسدی