بسمه تعالی
۲۲/۴/۹۷
نماز عبادی سیاس و دشمن شکن این جمعه با حضور اقشار مختلف مردم، روحانیت معظم و معزز ، بسیجیان و فرماندهان ناحیه های مقاومت بسیج، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین ارگانها و اتحادیه های دولتی، فرهنگیان، دانشجویان، دانش آموزان، خانواده های معظم شهدا و سایر اقشار مختلف مردم و روستاهای همجوار به امامت نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فخرالدین اسدی برگزار گردید. خطیب محترم جمعه در ابتدای ۲ خطبه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات ، یکی از مصادیق متقیان درگاه الهی را اهمیت دادن به نماز اول وقت برشمرد و در این زمینه فضای مصلای نماز جمعه را مزین و معطر به حدیث گهرباری از امام جعفرصادق(ع) نمود و اظهار داشت: اِمْتَحِنُوا شِيعَتَنَا عِنْدَ ثَلاَثٍ عِنْدَ مَوَاقِيتِ اَلصَّلاَةِ كَيْفَ مُحَافَظَتُهُمْ عَلَيْهَا وَ عِنْدَ أَسْرَارِهِمْ كَيْفَ حِفْظُهُمْ لَهَا عِنْدَ عَدُوِّنَا وَ إِلَى أَمْوَالِهِمْ كَيْفَ مُوَاسَاتُهُمْ لِإِخْوَانِهِمْ فِيهَا.
امام صادق(ع)فرمود: شيعيان ما را در سه چيز آزمايش كنيد: در اوقات نماز كه تا چه اندازه مراقبت آن ها را دارند و در اسرار مذهبي كه چگونه آنها را از دشمنان ما حفظ ميكنند و در ثروتشان كه با برادران ديني خود تا چه مقدار كمك و همراهي ميكنند.
آقا امام جعفرصادق(ع) در حدیثی ارزشمند می فرماید: شیعیان و محبان ما اهل بیت (ع) را در هر شهر و منطقه با سه صفت و نشانه شناسایی و شناخته می شوند. حجت الاسلام اسدی طبق فرمایش امام صادق (ع) اولین صفت و نشانه شیعه و محب اهل بیت (ع) را اهمیت به نماز اول وقت و محافظت از این واجب و امر الهی عنوان کرد و به تفسیر و تشریح این مبحث پرداخت و اظهار داشت : کسانی که هنگام پخش ندای ملکوتی اذان از مآذن مساجد ، نسبت به این واجب و امر الهی بی تفاوت و سهل انگار – مشغول امور دنیوی و یا در این هنگام مبادرت و یا مشغول اعمال رزیله ای مانند غیت، تهمت ، افترا و… می باشند بی شک چنین افرادی بی اراده و فاقد تقوی الهی و شیعه و محب ما اهل بیت (ع) نمی باشند و انتظار نداشته باشند که دعاهای آنها مستجاب گردد. و در مقابل کسانی که هنگام شنیدن صوت ملکوتی اذان این ندای الهی از مآذن مساجد نسبت به پا داشتن نماز اول این فریضه و واجب الهی و محافظت از آن، گرچه در هر مجلسی که حضور داشته باشند، مبادرت ورزند. آنها از محبان و شیعیان ما اهل بیت(ع) می باشند.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از تفسیر این مبحث افزود : اگر در اداره ای کارمندان آن نهاد و اداره و یا در خانواده ای ، والدین آن خانواده نسبت به این امر و فریضه واجب الهی بی تفاوت باشند، بی شک کارمندان آن اداره به اسلام و اوامر الهی خیانت، و والدین آن خانواده نیز نسبت به تربیت فرزندان خیانت نموده اند. و در شهر و جامعه و خانواده ای که این واجب الهی ترک گردد دعاهای آن جامعه و خانواده مورد اجابت واقع نمی گردد.
حجت الاسلام اسدی دومین نشانه و صفت شیعه و محب اهل بیت (ع) را رازدار بودن کتمان کردن اسرار اهل بیت (ع) عنوان کرد و در این زمینه اظهار داشت: کسانی که کوچکترین اسرار و مشکلات جامعه اسلامی را با تهیه گزارش – فیلم و اسلاید به شبکه های معاند و شبکه های ضد اسلام و ضد دین و شریعت منعکس و پوشش دهی می دهند. این افراد خائن هستند و شیعه و محب اهل بیت (ع) نمی باشند. زیرا به فرمایش آقا امام صادق(ع) رازداری و کتمان اسرار جامعه اسلامی از نشانه های شیعه می باشد.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون در ادامه تفسیر حدیث گرانبهای آقا امام صادق(ع) افراد فاقد سواد و تخصص دینی و فاقد تقوای الهی که در مراسمات ختم اموات، ایجاد سخنرانی و تفسیر به رای قرآن کریم و احادیث و روایات ائمه اطهار (ع) می نمایند، مسئول این حدیث گرانقدر دانست و به شدت از آنها انتقاد و به آنها هشدار جدی داد و اظهار داشت: با اینکه بارها در خطبه های نماز جمعه تاکید کرده ام بار دیگر متذکر می شوم که در برخی از مراسمات ختم اموات و در مساجد و اماکن مقدس، لباس شخصی های مداح نماهایی که فاقد سواد و تخصص دینی و فاقد تقوی الهی می باشند و هیچگونه صلاحیت دینی ندارند، با ایجاد سخنرانی و تفسیر به رای قرآن کریم و احادیث و روایات معصومین(ع) ، و برای جلب توجه دیگران سخنان و افکار غلوآمیز به خورد مردم می دهند و این در حالی است که صفت والای رازدار بودن و کتمان اسرار اهل بیت (ع) در وجود آنها به چشم نمی خورد زیرا به فرمایش امام صادق(ع) در جامعه ای که دشمنان دین و فرق ضاله وجود دارد اسرار ما اهل بیت(ع) را فاش نکنید. حجت الاسلام اسدی به صاحبان عزا و ختم نیز توصیه جدی نمود که در مراسمات ختم امواتشان از ورود چنین مداح نماهای فاقد سواد و تخصص دینی و فاقد تقوی الهی ممانعت نمایند.
حجت الاسلام اسدی سومین صفت و نشانه شیعه و محب اهل بیت (ع) را مساعدت و همکاری با یکدیگر به وسیله اموال عنوان کرد و اظهار داشت: انسان هایی که سهم خداوند، و رسول خدا (ص) و ائمه اطهار (ع) را پرداخت می نمایند و با اموالشان در راه خداوند قدم برداشته و پیش قدم در حل مسائل اقتصادی و فرهنگی شهر و جامعه می باشند، بی شک آنها شیعه و محب اهل بیت(ع) می باشند و بدانند هر کس با آل الله معامله نماید خداوند او را در مسیر حق قرار داده و در دنیا آرزوهایش برآورده به خیر می گردد و در عقبی نیز مورد شفاعت اهل بیت(ع) قرار می گیرد.
حجت الاسلام اسدی با اشاره به معظلات اقتصادی کشور و اختلاسها و بی نظمی هایی که امروزه در بازار سکه و ارز وجود دارد، مخلان اقتصادی و اختلاس کنندگان را افرادی فاقد تقوای الهی خواند که اعتقادی به معاد و روزی حلال که مقسم اصلی آن خداوند بزرگ می باشد، ندارند و یقین داشته باشند که به حول و قوه الهی به سزای اعمالشان در دنیا و عقبی خواهند رسید.
خطیب محترم جمعه اینگونه مخلان را مشمول سوره مبارکه مطففین خواند و اظهار داشت: در این سوره مبارکه خداوند از اقتصاد و کم فروشی سخن می گوید و این قبیل مخلان و اختلاس کنندگان مشمول این سوره مبارکه می باشند و بدانند که وعده های خداوند محقق و اجتناب ناپذیر می باشد.
خطیب محترم جمعه به مناسبت روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان، به اعضای تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی توصیه جدی نمود که در مذاکرات و گفتگوهایشان با سران کشورها، حفظ کرامت و شرافت و رهنمودهای مقام معظم رهبری و حرکت های ضد استکباری ایشان را سرلوحه کار و مذاکراتشان قرار دهند و در هنگام مذاکرات آگاه و هوشیار باشند و بدانند که هر گفتگو و تعامل مفید نمی باشد و گاهی مضر نیز می باشد و نمونه بارز آن پیمان شکنی و بر عهده آمریکا در مساله برجام می باشد. حجت الاسلام اسدی به منتقدین که شعار سر می دهد ایران اهل تعامل و گفتگو با جهان نمی باشد صراحتا و شفاها گفت: ما اهل تعامل و گفتگو با دنیا که با منطق و حفظ کرامت که در شان ملت عزیز ایران اسلامی باشد، می باشیم و نمونه بارز آن پیام کتبی مقام معظم رهبری به رئیس جمهور روسیه بود که اقتدار و عزت اسلام را به دنبال داشت و توطئه های بدخواهان نظام را برملا کرد و یک تو دهنی محکم به توطئه های شیطانی آمریکا و ایادی آنها بود.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود آغاز دهه کرامت و میلاد باسعادت دومین شفیعه محشر دخت موسی بن جعفر (ع) – حضرت فاطمه معصومه (س) – و روز دختر را به تمامی دختران و بانوان ایران اسلامی تبریک گفت و عفاف و حجاب دختران و بانوان ایران اسلامی را الگو و نشأت گرفته از حضرت فاطمه معصومه (س) دانست. ایشان در ادامه افزود: امروز دشمن تمامی سرمایه برنامه هایش بر روی عفاف و حجاب معطوف کرده است و اگر در خانواده و جامعه ای عفاف و حجاب به حاشیه برود دشمن به اهداف و برنامه هایش آسان تر می رسد.
حجت الاسلام اسدی وجود نعمت دختر را مایه خیر و برکت و روزی خانواده دانست و به خانواده ها توصیه نمود که به حرمت و شأن و منزلت حضرت فاطمه معصومه (س) دخترانشان را تکریم نمایند و در هنگام ازدواج مراقب باشند آنان را به ازدواج جوانانی مومن، متدین، با غیرت و جوانانی که عفت در شکم و عفت در شهوت داشته باشند درآورند. حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود به مناسبت هفته حج اظهار داشت: متاسفانه امروز دو قبله مسلمین تحت سلطه و سیطره جنایتکارانی همچون رژیم کودک کش اسرائیل غاصب و آمریکا و آل سعود خبیث محاصره و احاطه گردیده است و رژیم آل سعود خبیث هیچگونه شایستگی و لیاقت در برگزاری مراسم باشکوه حج را ندارد و در صدد انحراف این فریضه بزرگ ابراهیمی می باشد.و به فرمایش مقام معظم رهبری: حج بزرگترین فریضه اجتماعی می باشد که می تواند مظهر اتحاد و قدرت امت اسلامی باشد.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون به مناسبت ۲۵ تیرماه روز بهزیستی و تامین اجتماعی و ضمن تبریک این روز به تمامی بازنشتگان و مستمری بگیران به اعضاء تیم اقتصادی دولت توصیه نمود که درمان و دارو و معیشت مورد نیاز مردم در اولویت برنامه هایشان قرار گیرد. حجه الاسلام اسدی برخی از مشکلات اقتصادی امروز کشور را ناشی از کهولت سن بعضی از مسئولین اجزایی در وزارتخانه ها و بی انگیزه بودن آنها عنوان کرد و به هیئت دولت توصیه جدی نمود که با بکار گماردن جوانان فعال و با انگیزه که مدافع حقوق مردم می باشند این معضلات را حل نمایند.
حجه الاسلام اسدی از عملکرد ضعیف دولت در یکسال گذشته و وعده و عیدهای آنان نیز به شدت ا نتقاد کرد و بدون مماشات معاون اول رئیس جمهور را مورد خطاب قرارداد و صراحتاً گفت: آقای جهانگیری همانطور که در سال گذشته در مناظره هایتان، شعار امید دادید و بازار نامطلاطم چند سال گذشته کشور را یادآور می شدید متاسفانه امروز پس از گذشت یکسال از کشور به همان سال ها رکود رسیده است و شما برای حل و عبور از این بحران چه برنامه هایی اتخاذ کرده اید؟ و بدانید که این عملکرد اگر ادامه یابد به دین و نظام و انقلاب ضربه خواهد زد.
حجه الاسلام اسدی به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان به فرمان امام راحل (ره) شورای نگهبان را حافظ ملت و دستاوردهای انقلاب خواند و فرمود افرادی که با این شورا مخالفت می نمایند درصدد ورود افراد ناخالص به این دستگاه هستند تا راه تصویب قوانین و احکام غیر اسلامی باز شود و. ایشان تاکید کرد مسئولین اجرایی کشور باید در این زمینه نظارت کافی داشته باشد و از افراد ناباب در قوای سه گانه ممانعت نمایند. امام جمعه داریون در ادامه با توجه به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در دوران دفاع مقدس گفت: در آن دوران رمز موفقیت رزمندگان اسلام و مسؤلان در عبور از مشکلات پیروی از ولایت فقیه بود که در اوضاع کنونی کشور می تواند جهت از عبور معضلات اقتصادی بهترین الگو باشد.
حجه الاسلام اسدی در پایان بیانات خود ارتحال عالم ربانی آیت اله حدائق را به محضر مقام معظم رهبری ـ حوزه های علمیه و علمای اعلام و مردم شریف استان فارس و خانواده آن عالم ربانی و فرزند ایشان تسلیت عرض نمود و برای آن عالم ربانی علو درجات۰ از درگاه خداوند متعال مسئلت نمود.
والسلام ـ خبرنگار خلیل اسدی