بسم الله الرحمن الرحیم جمعه ۶/۷/۹۷
نماز پر صلابت و دشمن شکن جمعه این هفته با حضور اقشار مختلف مردم، روحانیت معظم و معزز، بسیجان، مسئولین، خانواده های معظم شهدا، نیروهای پر تلاش نظامی و انتظامی، و سایر اقشار مردم و روستاهای همجوار به امامت نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا فخرالدین اسدی برگزار گردید. خطیب محترم جمعه در ابتدای ۲ خطبه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوی الهی و دوری از محرمات، زنده نگه داشتن یادو خاطره شهدا و حرکت نمودن در مسیر و اهداف شهدا را یکی از مصادیق متقیان درگاه الهی دانست. حجه الاسلام اسدی در ادامه فضای مصلای نماز جمعه را مزین و معطر به تلاوت آیه ۱۳۴ سوره آل عمران و به تشریح و تفسیر این آیه نورانی پرداخت و افزود: خداوند در این آیه نورانی نیکوکاران و محبوبین درگاه خود را به سه گروه انفاق کنندگان، کاظمین الغیظ یا فرو برندگان خشم، و بخشش و چشم پوشیدن از خطای دیگران تقسیم می نماید. و خداوند در بخش اول این آیه نورانی می فرماید: یکی از نیکوکاران ومحبوبین درگاه من انفاق کنندگان می باشند که چه در حال تنگدستی و چه در حالت وسعت و گشایش رزق و ثروت اموال خود را به فقرا انفاق می نمایند.
حجه الاسلام اسدی در ادامه تفسیر این بخش از کلام الهی به اقسام انفاق در راه خداوند پرداخت و اظهار داشت: انفاق مصادیق زیادی دارد مانند انفاق مادی، معنوی، عملی و جهادی اما افضل ترین انفاق ها، انفاق جانی وکسانی که در راه خداوند جانشان را فدا می نمایند می باشد و نمونه بارز آنها شهدا و در راس شهدا حضرت ابا عبداله الحسین علیه السلام می باشد خطیب محترم جمعه در ادامه به تفسیر بخش دوم این آیه پرداخت و اظهار داشت: دومین گروه و دسته ای که در زمره نیکوکاران و محبوبین درگاه الهی قرار می گیرند کظم الغیظ و فرو برندگان خشم می باشند و اگر انسان در برابر ناملایمات زندگی خانوادگی و اجتماعی کظم الغیظ نداشته باشد و نتواند خشم خود را فرو برد در زمره شیطان و حزب شیطان قرار می گیرد. و کسانی که دارای صفت کظم الغیظ باشند و این صفت در وجودشان تبلور کرده باشد خداوند همانند شهدا به آنها عزت، کرامت و سربلندی عطا می فرماید و در زمره نیکوکاران و محبوبین درگاهش قرار می گیرند.
حجه الاسلام اسدی افزود: یکی از راههای مقابله با خشم حلم و بردباری می باشد که خداوند این صفت ذاتی را در وجود برخی از دوستدارانش هدیه نموده است.
حجه الاسلام اسدی در ادامه به تفسیر بخش سوم این آیه نورانی پرداخت و اظهار داشت: بخشش و چشم پوشیدن از خطاهای دیگران سومین صفت نیکوکاران و محبوبین درگاه الهی می باشد. و انسان باید در مقابل گناه و خطاهای دیگران عفو و بخشش نماید زیرا عفو و بخشش و ستارالعیوب بودن از صفات خداوند می باشد و ا گر این صفات پسندیده در وجود فردی ظهور نکند یقینا ذات و قلب اوکوچک است و دیدش بسته وصعه صدر ندارد.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون در واکنش به حمله تروریستی اهواز این اقدام وحشیانه منافقین کوردل و مزدوران و وطن فروشانی که نتوانستند اقتدار و همایش نیورهای انتظامی جمهوری اسلامی را ببینند به شدت محکوم کرد و ضمن هشدار صریح به آنان اظهار داشت: این سند رسوایی کاخ سفید و متحدانش در منطقه بود که تاب تحمل اقتدار و همایش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را نداشتند و در اقدامی وحشیانه زنان و کودکان بی پناه و بی گناه را به خاک و خون کشیدند و آنان بدانند همچنانکه منافقین دهه اول انقلاب برای همیشه محو گردیدند و به زباله دان تاریخ پیوستند آنان نیز به حول قوه الهی برای همیشه از صحفه روزگار محو خواهند گردید وبه تعبیر مقام معظم رهبری بزودی آنها را گوش مالی خواهیم کرد.
حجه الاسلام اسدی به عوامل داخلی و خارجی هشدار داد آنان منتظر عکس العمل و مقابله به مثل جمهوری اسلامی باشند و ما انتقام خون این شهیدان پرپر شده و بی گناه را از آنها خواهیم گرفت و به حول قوه الهی سیلی محکمی به آنان خواهیم زد.
حجه الاسلام اسدی به مناسبت ۷ مهرماه سالروز بزرگداشت فرماندهان دفاع مقدس این روز را به تمامی فرماندهان و حماسه سازان دفاع مقدس تبریک و ضمن گرامیداشت یاد وخاطره فرماندهان و شهیدان دفاع مقدس و طلب غفران و علو درجات برای فرماندهان شهیدی که در سانحه هوایی به درجه رفیع شهادت نائل گشتند شهیدان کلاهدوز ـ فلاحی ـ فکوری ـ جهان آرا و دیگر شهدای این سامحه اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس در زمان حال یک نوع مبارزه و دفاع عملی در مقابل منافقین و استکبار جهانی خواهد بود و این شهدای والا مقام با الگو گرفتن از سرور و سالار شهیدان دشت کربلا و با هدیه خون خود در تاریخ ماندگار شدند و خون شهدا امنیت و پیشرفت کشور را بیمه کرده است. حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خبرگان اظهار داشت: علی رغم اینکه دشمن در فضای مجازی و ماهواره ها توطئه می کند و بعضی ها می گویند ما پیشرفتی در بعد معنوی جامعه نداشته ایم آیا نمی بییند؟ حضور جوانان در نمازهای جمعه و جماعات و در اعتکافات و در ماه مبارک رمضان و ماه محرم آیا ا ین پیشرفت نیست؟
حجه الاسلام اسدی افزود: با وجود مشکلات و اوضاع کنونی امروزه دشمن توطئه و حزب شیطان برای انحراف انقلاب، اسلام و جوانان براه انداخته است و مابا تمامی مشکلات در مسیر پیشرفت حرکت می نماییم.
حجه الاسلام اسدی به مناسبت ۹ مهرماه روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی و با اشاره به شهادت نوجوان شهید فلسطینی محمد الدوره اظهار داشت: منافقین کوردل با الهام گرفته از رژیم غاصب کودک کش صهیونیستی به کودک معصوم و بی پناه و بی گناه ا هوازی رحم نکردند همچنانکه صهیونیست ها به کودکان فلسطینی رحم نمی نمایند و آنها نمی توانند عزاداری و عرض ارادت شیعیان به اباعبدالحسین علیه السلام را ببینند.
حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به فتنه های عاشورایی و انتقاد شدید از کسانی که می خواهند از اسم و نام مقدس امام عصر (عج) با تبلیغ عناوین جعلی و مضحکی همچون(یمانی موعود) جهت اهداف شومشان سوء استفاده ابزاری نمایند و به شدت انتقاد کرد و ضمن هشدار صریح به آنان اظهار داشت: با وجود آنکه قبل از ماه محرم به هیئات مذهبی و عزاداران حسینی در مورد فتنه های عاشورایی تذکر داده بودم اما متاسفانه در روز عاشورای حسینی عده ای خائن و وطن فروش جهت تبلیغ فرق ضاله از بی بصیرتی و بی تفاوتی عزاداران حسینی سوء استفاده نمودند و باپخش و توزیع و تبلیغ کارت های جعلی، می خواستند از نام مقدس امام عصر (عج) سوء استفاده ابزاری نمایند. متأسفانه عده ای که ادعای بصیرت در دین و حمایت از امام حسین(ع) دارند بی تفاوت و به آسانی از این مسئله چشم پوشی کردند و این همان فتنه های عاشورایی است. لذا خط قرمز ما در خصوص هرگونه اظهار نظر در مورد امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید هستند.حجه الاسلام اسدی ضمن هشدار به فتنه گران گفت: به حول قوه الهی شما توطئه های شما شکست خواهد خورد.
والسلام ـ خبرنگار: خلیل ا سدی