بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه های نماز جمعه ۲۷/۷/۹۷
نماز پرصلابت و دشمن شکن جمعه این هفته با حضور اقشار مختلف مردم ـ بسیجیان ـ روحانیت معظم و معزز خانواده های محترم شهدا ـ نیروهای پرتلاش نظامی و انتظامی ـ دانش آموزان ـ فرهنگیان ـ مسئولین ارگان ها و نهادهای دولتی ـ کسبه های محترم شهر و روستا و اهالی روستاهای همجوار به امامت نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا فخرالدین اسدی برگزار گردید.
خطیب محترم جمعه در ابتدای دو خطبه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات یکی از راههای نجات انسان و بشریت از جهالت ها و ضلالت ها و گمراهی ها و انحرافات دینی را تمسک جستن به تقوای الهی عنوان کرد و افزود:
اگر تقوای الهی در وجود هر فرد و انسانی تبلور و شکل گیرد او را مانند درختی تنومند از تمامی طوفانهای حوادث و ناملایمات زندگی خانوادگی و اجتماعی نجات می دهد. و مسبب تمامی ناملایمات زندگی های خانوادگی و اجتماعی و تعرضات به حقوق مردم و بیت المال و بی عدالتی ها، و افول بی غیرتی ها و اعتقادات دینی و در نتیجه بی عفتی ها در اجتماع از بی تقوایی می باشد.
حجه الاسلام اسدی با اشاره به اینکه در این بهبوهه بی اعتمادی و ناامیدی آینده اقتصادی کشور، حضور در نماز جمعه خاری در چشم و تیری در قلب دشمان دین و انقلاب می باشد گفت: نماز جمعه کارزار اباعبداله الحسین علیه السلام در عصر حاضر و یک رزق معنوی می باشد که این رزق مختص مومنین ومتقیانی است که حضوری مستمر، منسجم و به موقع در هنگام ایراد خطبه ها در مصلای نماز جمعه داشته باشند می شوند.
حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود فضای مصلای نماز جمعه را مزین و معطر به ذکر حدیث گرانبهایی از آقا امام جعفر صادق علیه السلام نمود و به تشریح و تفسیر آن پرداخت و اظهار داشت: آقا امام صادق علیه السلام در حدیثی گرانبها می فرماید: ای مومنین و مومنات و کسانی که ا یمان به خدا آورده اید در هنگام شب و هنگامی که در رختخواب و مأوای خواب می روید بنگرید و محاسبه نمایید که امروز را چگونه سپری کرده اید از چه راههایی کسب درآمد نموده و شکم خود و اعضای خانواده را سیر نموده ا ید چون بزودی مرگ شما را فرا می گیرد و از دنیا رجعت خواهید نمود.
امام جمعه محترم در ادامه تفسیر این حدیث نورانی افزود: طبق این حدیث شریف کسانی که ایمان به خداوند و اعتقاد به معاد داشته باشند هیچوقت از راه حرام و غیر مشروع کسب درآمد نمی نمایند. و حتی تفکر آن نیز که یک تفکر شیطانی محسوب می گرد به ذهن خود خطور نمی دهند و همیشه به یاد مرگ و عالم عقبی می باشند و خداوند را در همه جا ناظر بر اعمالشان می بینند و مسئولین خدوم، اگر پست و مسئولیتی به آنان محول گردد آن را یک موهبت الهی و افتخار قلمداد می نمایند و در آن مسئولیت خیانت نمی نمایند و خدمت صادقانه به خلق خداوند را نوعی افتخار می دانند.
حجه الاسلام اسدی افزود: هنگامی که خداوند در آیه ۵۱ سوره مومنون به پیامبران الهی تاکید می نماید: که ای پیامبران از غذاهای پاکیزه طیب و پاک و حلال بخورید و عمل صالح انجام دهید که من به آنچه انجام می دهید آگاه هستم. پس اهمیت و جایگاه رزق طیب و حلال و پاک و مطهر بر پیامبران بلکه بر پیروان آنان نیز صدق می نماید وآنان نیز مشمول این آیه نورانی قرآن کریم می گردند.
امام جمعه محترم با اشاره به ورود مواد غذایی حرام و مشروبات الکلی که از توطئه ها و نفوذ دشمن به جامعه اسلامی می باشد آن را یک نوع معضل اجتماعی عنوان کرد و افزود: با اینکه در دین مبین اسلام و حکم امامان علیهم السلام و معصومین شرب خمر و گوشت خوک را که نماد یی غیرتی می باشد، حرام است اما دشمن با نفوذ و ورود آن کالاها و مواد غذایی نظیر ـ سوسیس ـ کالباس و غیره . . . به جامعه اسلامی نماد بی غیرتی و بی عفتی را در جوامع اسلامی ترویج می دهند و متاسفانه بعضی خانواده ها نیز دستورات دین مبین اسلام را نادیده گرفته و با دشمن همراه گردیده اند” نمونه بارز آن خیانت ها، هر روز خبر مسمومیت افرادی را می شنویم که در اثر شرب مشروبات الکلی تقلبی در بیمارستان ها بستری شده اند” آنان بدانند که اثرات سوء این مواد غذایی حرام در آینده بر روی فرزندان نمایان می گرددد ایشان افزود: اگر فردی از غذای حرام و لقمه شبهه ناک تناول نماید یقینا غذای حرام و لقمه های حرام،انسان را نابود می گرداند و قدرت نفوذ و تاثیر کلام در خانواده و جامعه را از بین می برد و آبروی آنها را در معرض خطر قرار می دهد و فرزندان به سخنان والدین بی اهمیت بوده و ارزشی برای آن قائل نمی شوند و اگر مسئولی و مدیری گرفتار لقمه های حرام گردد کلامش و نفوذش بر زیر مجموعه هایش بی تاثیر بوده و آنان نیز خودسرانه اهداف خود را دنبال می نماید.
حجه الاسلام اسدی در بخش پایانی خطبه اول به تمامی نمازگزاران توصیه جدی نمودند که از کسب درآمدهای حرام و غذاهای حرام و لقمه های شبهه ناک دوری جسته و طبق فرمایشات دین مبین اسلام و کتب آسمانی و بزرگان و معصومین علیهم السلام از غذاهای طیب ، پاک و طاهر تناول نمایند و حریم خداوند را رعایت نمایند و یقین بدانند خداوند نیز به پاداش رعایت این امور در همین دنیا به آنان آبرو، عزت، و سربلندی عطا می فرماید. حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود روز صادرات را به تمام کسانی که در عرصه صادرات و گمرکات فعالیت می نمایند تبریک گفت و به همین مناسبت اظهار داشت: متاسفانه دولت در بخش صنعت و صادرات ضعیف عمل نموده است و از فرصت ها جهت اشتغال تولید و صنایع مادر استفاده ننموده و بخش اعظم صادرات کشور بر پایه نفت و مواد خام می باشد و اگر دولت صادرات غیر نفتی را تقویت می نمود امروز آمریکا و ایادیش با اعمال تحریم های ضالمانه نمی توانستند اقتصاد ما را فلج نمایند و شاهد افول ارزش ریال در مقابل سایر ارزها نبودیم و همیشه سفارش مقام معظم رهبری به عدم فروش نفت جهت تقویت اقتصاد مقاومتی به مسئولین مورد تاکید بوده است.
امام جمعه محترم سالروز شهادت حاج سیدمصطفی خمینی فرزند امام راحل (ره) را تسلیت عرض نمود و آن شهید بزرگوار را مشاوری امین برای امام راحل (ره) در طول مبارزات خواند و اظهار داشت: از آنجا که دشمن شخصیت والای این شهید بزرگوار را شناخت لذا جهت تضعیف روحیه امام راحل (ره) آن بزرگوار را به شهادت رسانید و شهادت ایشان نقطفه عطفی و الگویی انقلابی برای پیروزی انقلاب گردید.
حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود پیاده روی بزرگ اربعین حسینی را نمایش و اقتدار و عظمت جهان تشیع و اسلام دانست و اظهار داشت: حماسه بزرگ پیاده روی اربعین حسینی یک رزق معنوی و دست آورد بزرگ نهضت عاشورا می باشد و این همایش بزرگ اقتدار و عظمت جهان تشیع و اسلام در مقابل ابرقدرت ها می باشد. ایشان با بیان اینکه امروز دشمن با ایجاد شبهه و فتنه در صدد جدایی و فاصله بین شیفتگان و دلدادگان اباعبدالله الحسین و نهضت عظیم عاشورا می باشد به تمامی عزاداران حسینی توصیه نمود که مراقب فتنه ها و شبهات باشند زیرا همین فتنه ها و شبهات زمینه ساز تفرقه بین شیعان می شود.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون در واکنش به حمله تروریستی میرجاوه که منجر به روبدن ۱۴مرزبان جمهوری اسلامی گردید این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرد و تعرض به خاک این مرز و بوم و امنیت ایران اسلامی را یکی از خطوط قرمز نظام دانست و به عاملین و سرکردگان داخلی و خارجی آنان هشدار جدی داد و صراحتا و شفافا گفت: امنیت جمهوری اسلامی ایران و تعرض به خاک این مرز و بوم یکی از خطوط قرمز نظام می باشد و هر مزدور و خود فروخته ای که بخواهد به ا ین آب و خاک تعرض و امنیت آن را به حاشبه کشاند همچانکه در طول هشت سال دفاع مقدس عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی را به اثبات رساندیم و آن را به رخ جهانیان کشاندیم و در مقابل ابرقدرتها مقتدرانه ایستادیم امروز نیز به تمامی عوامل داخلی و خارجی آنان هشدار می دهیم و اجازه نمی دهیم عده ای مزدور خودفروخته به دستور آمریکا و ایادی آنها و آل سعود خبیث و اسرائیل غاصب، امنیت این کشور را به حاشیه کشانند و یا به آن تعرض نمایند و جمهوری اسلامی در مقابل این اقدامات کوتاه نخواهد آمد و بزودی جوابی دندان شکن به آنها خواهیم داد ایشان به نیروهای مسلح دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت امور خارجه توصیه نمود که جهت تقویت مرزها تدابیر هوشمندانه اتخاذ نمایند تا شاهد چنین جنایت ها در مرزها نشویم و جهت آزادی این عزیزان و بازگرداندن آنان به کانون گرم خانواده هایشان از هیچ تلاشی دریغ ننمایند. حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار نخبگان فرمود: آنجا که مقام معظم رهبری به تمامی مسئولین صراحتا می فرماید: مسئولین مراقبت کنند برای غافل نشدن از مسئولیت های خود در مقابل مردم و مسائل مهم کشور و آسیب های اجتماعی. پیش از این اتمام حجت و پیامی برای تمامی مدیران و مسئولان کشور می باشد که حقوق مردم و ارباب روجوع را رعایت نموده و بیت المال مسلمین را در جهت منافع مردم و اهداف انقلاب و دستاوردهای آن مصروف نمایند. و قوای سه گانه و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی موظف می باشند دقت و نظارت بیشتری بر روی ادارات و دستگاه های دولتی داشته و بدون مماشات مدیران و مسئولان خائن و خیانت کار را خلع و به دست قانون بسپارند و به جای آنان و از جوانان انقلابی مومن و تحصیل کرده و متخصص با روحیه جهادی استفاده نمایند.
حجه الاسلام اسدی با اشاره به تنظیم سند جامع تحقیق تمدن نوین اسلامی در پنجاه سال آینده توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری با این پیام اقتدار گونه اش در پنجاه سال آینده جمهوری اسلامی را در زمره کشورهای برتر دنیا در زمینه های علمی ـ دینی ـ فرهنگی ـ مذهبی ـ اقتصادی ـ سیاسی معرفی مینماید و کشور ایران با قدمتی چندین هزار ساله و با فرهنگ و تمدن والا و مردمانی شجاع و غیور گواه بر این ادعا می باشد و مقام معظم رهبری به موقع و هدفمند پیام امید ـ اقتدار ـ تدبیر و اعتماد را در مقابل تهدیدات دشمن ارائه نمود.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون با اشاره به قتل قاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود اظهار داشت: مرگ این روزنامه نگار پرده از خیلی واقعیت ها و ابهامات برداشت و آمریکا و ایادی آنها اسرائیل و آل سعود را بعنوان تروریست به دنیا معرفی نمود و مشخص گردید آمریکا خود تروریست و تروریست دست پرورده او می باشد و اسرائیل و آل سعود نیز حامیان تروریست و پرورش دهندگان تروریسم در منطقه می باشند. و به اذعان آل سعود این روزنامه نگار منتقد در درگیری درکنسول گری عربستان در استانبول کشته شده است.
و السلام. خبرنگار: خلیل اسدی