بسم الله الرحمن الرحیم خطبه های ۱۶/۶/۹۷
در آستانه حلول ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه شهادت، ایثار و از خودگذشتگی بهترین، پاکترین، خالص ترین و متقی ترین بندگان خاص خداوند، نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مختلف مردم و روستاهای همجوار به امامت نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا فخرالدین اسدی برگزار گردید.
خطیب محترم جمعه در ابتدای خطبه اول و دوم نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات، و عرض تسلیت به مناسبت حلول ماه عزا و ماتم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و ۷۲ تن بهترین یاران و اهل بیت عصمت و طهارت به پیشگاه مقدس امام عصر (عج) ومقام معظم رهبری و شیعیان و شیفتگان و نمازگزاران، تقوای الهی را لباس مزین و توشه ای پربها برای عالم قبر و قیامت و محشر عنوان کرد و شناسایی و قضاوت انسان های متقی در این دنیای خاکی را سخت و مشکل دانست. حجه الاسلام اسدی در ادامه به تشریح و تفسیر قیام خونین کربلا و انگیزه آن قیام حسینی پرداخت و مکمل بیانات خود را حدیثی گرانبها و ارزشمند از اباعبداله الحسین علیه السلام قرار داد و اظهار داشت: آقا اباعبدالله السحین در حدیثی گرانقدر می فرماید: ” ان الناس عبید الدنیا…. و الدین لعق السنتهم….” اکثر مردم بنده و اسیر دنیا می باشند و دین را شعار قرار می دهند و دین لقلقه زبانشان می شود و تا زمانی که بوسیله دین منفعت طلبی نمایند دیندار می باشند و چنانچه دین را جهت و مخالف برنامه هایشان دیدند و منفعتی ازدین ندیدند به صف مخالفین می پیوندند و بی دین می گردند.
حجه الاسلام اسدی نمونه و مصداق بارز این حدیث شریف را در قضیه و حادثه عظیم عاشورا عنوان کرد و اظهار داشت: در حادثه عظیم کربلا سران، خواص و رجالی که دغدغه دین دانستند و شعار دین داری سر می دادند و خود را از سیاسیون، نخبگان و فقهای زمان می دانستند و مدعی تقوای الهی بودند و در رکاب علی علیه السلام شمشیرها و رشادتها از خود بجای گذاشته بودند و یا از صحابه رسول خدا (ص) بودند اما زمانی که احساس کردند خروج و قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام مخالف پست ها، منصب ها، خواسته ها و منفعت های آنان می باشد صف خود را از امام حسین علیه السلام جدا نمودند و حادثه خونین عاشورا را رقم زدند و چهره کریه و مزورانه بی دینان در آن حادثه تلخ تا ابد برای بشریت مشخص گردید.
حجه الاسلام اسدی افزود: در مقابل دینداران واقعی ۷۲ گل پرپر صحرای دشت کربلا بودند که در صدر شهدا قرار گرفتند و هدف از قیام امام حسین علیه السلام نیز شناسایی مزوران و چهره های بی دین و کسانی که لیاقت حاکمیت دین و اسلام ناب محمدی (ص) را ندارند عنوان کرد.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون در آستانه حلول ماه محرم الحرام و آغاز مراسمات عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام به تمامی هیئات مذهبی شهر داریون و روستاهای همجوار چند توصیه جدی نمود. ایشان با اشاره به جمعه اول ماه محرم که مصادف گردیده است با کنگره عظیم و جهانی شیرخوارگان حسینی اظهار داشت: حضرت علی اصغر علیه السلام این کودک شش ماهه امام حسین علیه السلام باب الحوائج دشت کربلا می باشد و با دست های کوچکش گره های بزرگ را باز می نماید و تمامی هیئات مذهبی، ائمه جماعات مساجد اعضاء شوراهای شهر و روستاها جهت بزرگداشت این مراسم معنوی که همزمان در سراسر کشور در مصلای بزرگ جمعه شهر داریون و در وستاها در مساجد برگزار می گردد اهتمام ویژه ای بورزند که فردای قیامت شرمنده ی اباعبدالله الحسین نگردیم و از قافله عقب نمانیم.
توصیه دیگر امام جمعه محترم به تمامی هیئات مذهبی شهر و منطقه داریون برگزاری نمازهای جماعت و استفاده از روحانیون منبری و با تخصص دینی، و بیان حقایق و ماهیت حادثه عظیم عاشورا در مراسمات عزاداری برای عزادارن و هیئات می باشد ایشان تاکید کرد: عزاداری برای امام حسین علیه السلام شکل کار می باشد اما ماهیت و بطن کار فراموش گاهی فراموش می شود که همان پرداختن به واجبات دین و نماز است و عزاداری و نذری مستحب است و دشمن روی همین تفاوت کار، مانور می دهد و این ماهیت و شناخت حقایق کربلا، با سخنرانان و خطبای منبری و متخصص دینی در هیئات محقق می گردد .
توصیه دیگر امام جمعه محترم به برپایی نماز باشکوه ظهر عاشورا را به یاد آخرین نماز اباعبدالله الحسین علیه السلام بود ایشان تاکید نمود: متاسفانه برخی از میئات مذهبی هنگام ظهر عاشورا نسبت به اقامه این فریظه ی الهی بی تفاوت می باشند و مشمول حدیث گرانقدر آن امام علیه السلام یعنی منحرفین قرار می گیرند و آنان بدانند عزاداری سیدالشهدا با اقامه نماز ظهر عاشورا به منصه ظهور و واقعیت عینی می رسد.
حجه الاسلام اسدی همچنین به مسئولین هیئات مذهبی توصیه جدی نمود که از ورود فاقدین تخصص فرهنگی و مسببین انحرافات وفتنه های پنهان که قصد نفوذ دارند در هیئات مذهبی جلوگیری نمایند. ایشان تاکید کرد: همه مسئولین هیئات مذهبی مراقب این قبیل افراد باشند زیرا فتنه ها در عاشورا شکل می گیرد و بی بصیرتان و منحرفین و فتنه گران مسبب حادثه عظیم عاشورا گردیدند.
حجه الاسلام اسدی به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: یکی از مصادیق امر به معروف خدمت خالصانه و صادقانه مسئولین به مردم و گوش به فرامین مقام معظم رهبری می باشد و به تعبیر مقام معظم رهبری اتحاد جامعه از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر می باشد. حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود گریزی هم به مسائل اقتصادی کشور زد و اظهار داشت: امروزه دشمن اقدام به جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی نموده است و با القاء شبهه و ناامیدی در بین مردم و القاء بروز جنگ، و اعمال تحریم های ظالمانه، اقتصاد کشور و معیشت مردم را هدف قرار داده است و متاسفانه خائنین داخلی و خارجی، و بی تدبیری و اشتباهات محاسباتی برخی از تیم های اقتصادی و مسئولین اقتصادی وتجار خائن و سوداگر که با احتکار ارزاق عمومی مردم و با فروش آبرو و حیثیت خود با آنان همراه گردیده و آب را در آسیاب دشمن می ریزند. و متأسفانه برخی از مردم نیز با آنان همراهی می کنند اما آنان بدانند که این کشور دارای ذخایر و منابع خدادادی می باشد و این جنگ روانی و به تعبیر مقام معظم رهبری تبلغ رسانه ای دشمن می باشد.
حجه الاسلام اسدی در واکنش به کسانی که درفضای مجازی با ایجاد شبهه و شعار اتمام جمهوری اسلامی را سر می دهند صراحتا و شفافا گفت: این ملت و مردم مقاوم ایران اسلامی، از بحران های سختی همچون ۸ سال دفاع مقدس و جنگ با ابرقدرت های و هم پیمانانشان عبور کرده است و فراز و نشیب های سختی را پشت سر گذاشته است و خون شهدا این کشور را بیمه نموده است و صاحب این کشور حضرت ولی عصر (عج) می باشد و رهبر آن نیز سید جلیل القدری از سلاله ی حضرت زهرا سلام اله علیها می باشد و آنان بدانند که به حول قوه الهی این آرزو را برای همیشه به گور خواهند برد.
حجه الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع خبرگان رهبری اظهار داشت: همچنانکه مقام معظم رهبری فرمودند: ما با قدم گذاشتن در چهل سالگی انقلاب، علت این دشمنی ها این است که بر خلاف جریان کلی استکبار حرکت کردیم و اگر در مسیر استکباربودیم آنها حمایت می کردند و در بخش دیگر مقام معظم رهبری فرمودند: دعوا واختلاف در تشکیلات دولت، اصلاح کار نیست یعنی هرکس در کار خودش دخالت کند و کار جهادی باید توسط خود مسئول و از مجاری قانونی صورت گیرد.
حجه الاسلام اسدی افزود: واقعا برای برخی از مسئولین چه انتسابی و چه انتخابی خجالت آور می باشد که با اوضاع کنونی کشور بر کرسی قدرت تکیه زده اند و شعار خدمت گذاری به مردم سر می دهند اما هیچ حرکت و خدمتی از آنها سر نمی زند و مشمول حدیث شریف آقا امام حسین علیه السلام یعنی منحرفین بی دینان و تشنگان قدرت و منصب قرار می گیرند.
حجه الاسلام اسدی ضمن انتقاد شدید از اینگونه مسئولین و خیانت کاران و اختلاس کنندگان بیت المال از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست نمود که بدون مماشت با این گونه افراد برخورد انقلابی نموده و آنها را به اشد مجازات و اعدام انقلابی نماید، تا دیگر کسی جرات و جسارت نداشته باشد که در کشور امام عصر (عج) اقدام به چنین اعمال قبیح نماید.
حجه الاسلام اسدی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری می فرمایند: انتظار مردم و رهبری از مسئولین، بخصوص مسئولین دولتی تلاش مجاهدانه و جهادگرانه می باشد پس تمامی مسئولین اجرایی کشور می باید این رهنمود مقام معظم رهبری را سرلوحه ی کارشان قرار داده و از شعارهای واهی اجتناب ورزند.
حجه الاسلام اسدی در بخش پایانی خطبه ها یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور و همچنین مرحوم طالقانی و دومین شهید محراب شهید آیت اله مدنی که با عمری مجاهدت و مبارزه در راه اعتلای دین مبین ا سلام جان خود را در کف اخلاص گذاشتند برای این شهدای والا مقام و این مجاهدان راه اسلام علو درجات از درگاه خداوند منان مسئلت نمود. ایشان همچنین به مناسبت آغاز سال تحصیلی و جشن عاطفه ها، به تمامی خیرین نیکوکاران و دست به خیر دعوت نمود که در این جشن بزرگ مساعدت و همکاری نمایند که خیر دنیا و آخرت و صالحات و باقیات را بدنبال دارد و اشاره ای کردند که مسائل و مشکلات بیمارستان داریون را از کانال مرکز بهداشت فجر شیراز که مسئولیت بیمارستان داریون برعهده گرفتند به جد پی گیری می کنیم.
والسلام ـ خبرنگار: خلیل اسدی