نماز جمعه این هفته منطقه  داریون نیز با شکوه خاصی در مصلای نماز جمعه برگزار شد.

IMG_4472

به گزارش داریون نما حجت الاسلام والمسلمین اسدی امام جمعه منطقه داریون درابتدای خطبه اول ،خود و همه مؤمنین را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کردوبه بیان دیدگاه اسلام در موردحسن معاشرت اجتماعی و اخلاق اسلامی پرداخت و گفت: حسن معاشرت  اجتماعی دارای حدودی است که مومنان با مومنان باید هم دل و هم نواباشند و با مجرمان و منحرفان نمیتوان مثل مومنان رفتار کرد .و باید از چاپلوسی و خوش خلقی و مزاحی که باعث مسخره کردن دیگران می شود پرهیز کرد.

نماینده ولی فقیه در خطبه اول افزود:پیاده روی اربعین ادابی دارد و باید حسن خلق و معاشرت داشته باشند و اگر شبها که جایی     می مانند غیبت نکنند ،تهمت نزنندو دیگران را استهزاء و مسخره نکنند و هیچ وقت نسبت به بی اخلاقیها بی تفاوت نباشید و امر به معروف و نهی از منکر کنید

وی در ادامه پیوند محکم در دوستی،سرزمین آباد و عمر طولانی،ازدیاد روزی،بالا رفتن موقعیت اجتماعی و آسان شدن مشکلات زندگی را از آثار دنیوی حسن معاشرت و اخلاق  اجتماعی و رسیدن به درجات عالی ،و آسان شدن حساب آخرت ،آمرزیده شدن گناهان  و  وارد بهشت شدن را از آثار اخروی حسن معاشرت و اخلاق  اجتماعی دانست.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی امام جمعه داریون در خطبه دوم با توجه به فرارسیدن  روز جهانی صادرات گفت: دولت محترم باید با جدیت با خام فروشی و ورود بی رویه کالای قاچاق به کشور مقابله کند و این را مدنظر داشته باشد که افزایش صادرات یک نوع تولید اشتغال است.

وی همچنین افزود:الان هم نباید  برجام بهانه شود که کل تیم دولت و تشکیلات ،خودشان را مشغول این قضیه کنند و خدمت رسانی به مردم و به شعارهایی که دادند عمل نکنند .

وی گفت : الان مشکلی که داریم یکی ایجاد اشتغال و دیگری مسکن اجتماعی است .

وی افزود:شعارهایی داده بودندکه امسال چندین هزار واحد مسکونی اجتماعی تولید و تحویل زوجهای جوان می شود و ملت همچنان منتظر تحقق این وعده ها است.

وی در قسمتی از خطبه دوم در مورد گستاخی رئیس جمهور سخیف و بی ادب سخن گفت و افزود:رئیس جمهور آمریکا هرهفته به یک بهانه واهی تحرکاتی را انجام می دهد و برجام را بهانه می کند خوب مسوولین کشوری و لشکری  ما هم جواب دندان شکنی دادند به خصوص مقام معظم رهبری که در دیدار با نخبگان علمی حق مطلب را ادا کردند و فرمودند :من وقتم را صرف  اباطیل و یاوه گویهای رییس جمهمور دهن کج آمریکا نمی کنم و توافق هسته ای برجام یک توافق دو طرفه نیست و بین چند کشور و چند جانبه است و خروج از آن به ضرر خودشان است

کشورهای اروپایی هم دارند تذکرمی دهند اما تاییدات آنها هم یک خلاء دارد و سیستم موشکی ما را تایید نمی کنند و اینها اگر می خواهند در برابر آمریکا قاطعانه حرف بزنند باید اصل این قضیه را مد نظر داشته باشند که هر کشوری عزتش به منابع ملی و اقتدار دفاعی آن است.

وبا بیان اینکه اینها به دنبال ایجاد حاکمیتی دوگانه در کشور هستند گفت:فصل الخطاب  حاکمیتی همه ما و منشور وفاق ملی و اصلی ترین اصل و رکن اصلی ما ولایت مطلقه فقیه است و رئیس جمهمور،اعضاء دولت و فرماندهان نظامی باید مطیع رهبری باشند و فصل الخطاب جمله رهبر است لذا آمریکا نمیتواند با تشدد آراء در کشور ایجاد ۲قطبی کند.

وی افزود:آمریکا وقتی می آید سپاه را مورد تحریم قرار می دهد یعنی با ارتش قهرمان و نیروی انتظامی سرافراز کاری ندارد اینها دروغ می گویند اینها دارد ایجاد تفرقه می کنند اما به حول و قوه الهی این را بدانند که نیروی انتظامی ،ارتش و سپاه فرزندان انقلاب هستند و به تعبیر مقام معظم رهبری در همین قضیه برجام و تحریم سپاه آمریکا از ملت ایران تو دهنی خواهد خورد.

وی گفت:ایران اتحاد دارد در همین قضیه یک هفته گذشته دیدید وقتی سپاه را مورد تحریم قرار دادند تمام مسوولین ما یک صدا شدند و آنها فهمیدند که دیگر روی این قضیه نباید زوم کنند.

وی در پایان خطبه دوم به سخنرانی حضرت امام خمینی (ره) در اعتراض به قانون ننگین کاپیتولاسیون اشاره کرد.