بسم الله الرحمن الرحیم جمعه ۳/۱/۹۷
در اولین جمعه از حلول سال ۱۳۹۷ همزمان با اولین جمعه از ماه رجب المرجب ماه خدا، ماه رحمت و مغفرت، مردم خداجوی و ولایت مدار شهر و منطقه داریون نماز عبادی سیاسی جمعه را به امامت خطیب موقت، حضرت حجه الاسلام و المسلمین خوشنویس برگزار نمودند:
خطیب موقت جمعه در ابتدای خطبه اول نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات، با استفاده از آیات قرآن کریم به تشریح گناه اسراف در جامعه پرداخت و در این زمینه گفت: گاهی خداوند به علت برخی گناهان مانند اسراف برخی از نعمت هایش را از انسان سلب می نماید و اسراف و ظلم به دیگران در همین دنیا مکافاتی دربر دارد. ایشان با بیان آمار و ارقام مصرف بی رویه برخی از اقلام غیر ضروری در کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما در مصرف برخی از غیر ضروری نظیر نوشابه، آدامس، سیگار و …. رکوردار دیگر کشورها می باشد و این در حالی است که آمار سرانه صدقه در استان فارس در سال هر نفر ۳هزار تومان می باشد. ایشان افزود اگر مردم عزیز کشورمان از مصرف بی رویه اقلام غیرضروری کاسته و سرانه صدقه افزایش یابد فقر از جامعه برچیده خواهد گردید و آثار دنیایی صدقه یعنی آشتی با خداوند و برکات عرض و سماء نمایان می گردد. حجه الاسلام و المسلمین خوشنویس به مناسبت میلاد با سعادت امام سعادت و رستگاری امام جواد علیه السلام و تبریک این روز به تمامی نمازگزاران به تشریح زندگی پرخیر و برکت آن امام همام علیه السلام پرداخت و اظهار داشت: به امامت رسیدن امام جواد علیه السلام ۸ ساله حقانیت و اعجاز امامت را می رساند و طبق فرمایش قرآن: آنها در خانه هایی هستند که خداوند مقام و منزلت آنها را بالابرده ا ست. خطیب موقت جمعه در بخشی دیگر از بیانات خود فضای مصلای نماز جمعه را مزین به سه حدیث گرانبها از آن امام علیه السلام نمود و اظهار داشت: آقا امام جواد علیه السلام در حدیثی می فرماید: نگران دشمنی آن کسی که با ظلم موافقت دارد نباشید. یعنی کسی که موافق ظلم باشد، ظلم را نمی شناسد و عدل را حس نمی کند و با ظالم رابطه خوبی دارد. زیرا کسی که عدل را حس کرده باشد به سمت عدل بر می گردد.
خطیب موقت جمعه در ادامه به تشریح حدیث دیگری از آن امام همام علیه السلام پرداخت و گفت: امام جواد علیه السلام در حدیث دیگری می فرماید: هرکس کار زشت و گناهی را تعریف،توصیف و توجیح نماید، در آن گناه شریک محسوب می گردد. ایشان افزود: اگر ما نسبت به ظلمی که امروزه علیه مسلمانان در کشورهای فلسطین ـ یمن و سایر کشورهای مسلمان روی می دهد، ساکت و خاموش بنشینیم، بی شک ما نیز مشمول حدیث امام جواد علیه السلام بی شک ما نیز مشمول حدیث امام ج.اد قرار می گیریم و در آن ظلم با ظالم شریک می باشیم. خطیب موقت جمعه سومین حدیث امام جواد علیه السلام را چنین عنوان کرد: آقا امام جواد علیه السلام می فرماید: توبه ۴ ستون دارد اول توبه باید از دل بلند شود و توبه ای که از دل برآید بر دل می نشیند و دوم باید با زبان هم بگوید سوم باید کاری کرد که جبران آن گناه و معصیت کرده شود و چهارم باید تصمیم بگیریم که دوباره سراغ آن گناه و معصیت برنگردیم و توبه کردیم توبه نستوه واقعی باشد. انشاء اله که مورد قبول خداوند واقع گردد.
والسلام ـ خبرنگار خلیل اسدی