بسم الله الرحمن الرحیم ۳۱/۱/۹۷
در اولین جمعه از حلول ماه غفران و رحمت و برکت، ماه شعبان نماز عبادی ـ سیاسی جمعه با حضور اقشار مختلف مردم شهر و منطقه داریون، مسئولین ارگان ها و نهادهای دولتی، خانواده های معظم شهدا، روحانیت معظم و معزز، پرسنل خدوم نیروی انتظامی، بسیجبان، فرهنگیان، دانش آموزان و سایر اقشار مختلف مردم و روستاهای همجوار، به امامت نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا فخرالدین اسدی برگزار گردید.
خطبه اول:
خطیب محترم جمعه در ابتدای ۲ خطبه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات و تبریک حلول ماه غفران و رحمت و برکت ماه شعبان، و تبریک و تهنیت به مناسبت مولود چهار گل سر سبد کائنات، به تشریح و برکات فضائل و اعمال وارد شده در این ماه پرداخت. خطیب محترم جمعه در بخش دوم بیانات خود فضای مصلای نماز جمعه را مزین و معطر به تلاوت آیه” من اعرض عن ذکری فان له معیشتا ضنکا و نحشرهم یوم القیامه اعمی” ۲۴ سوره طه- از قرآن کریم نمود و به تشریح و تفسیر اثرات غفلت و دوری از ذکر و یاد خداوند در زندگی فردی و اجتماعی از دیدگاه قرآن مجید که تنگی معیشت مادی ومعنوی افراد می باشد پرداخت و اظهار داشت: انسان هایی که از ذکر و یاد خداوند غفلت می ورزند صفت خود شیفتگی در وجود آنها رسوخ می نماید و این خودشیفتگی باعث می شود انسان از یاد خداوند غافل گردد. حجه الاسلام اسدی غوطه ور شدن در کشتزار گناه و معصیت را یکی دیگر از عوامل غفلت از یاد خدا عنوان کرد و به تشریح آن پرداخت و افزود: کسانی که از یاد و ذکر خداوند غافل می شوند با استفاده از فضاهای مجازی مخرب، نظیر ماهواره ها و حضور در مجالس غیبت، تهمت و افترا به دیگران، به سمت ولنگاری و پلشتی ها افول می نمایند. و ا ین عوامل باعث می گردد دعاها مستجاب نگردد و رزق و روزی و زندگی معیشت بر چنین افرادی تنگ گردد.
قساوت قلب یکی دیگر از عوامل غافل بودن از یاد خداوند بود که خطیب محترم جمعه به تشریح آن پرداخت و اظهار داشت: قلبی که خشن و نامهربان باشد حب الهی در آن قلب جایی ندارد و کسی که قسی و القلب باشد اهل خمس و زکات و کمک به ایتام و نیازمندان نیز نمی باشد.
نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از بیانات خود به آثار اجتماعی غفلت از یاد خداوند از دیدگاه قرآن مجید پرداخت و اظهار داشت: یکی از عوامل و آثار اجتماعی غفلت از یاد خداوند آفات مدیریت می باشد و مدیر و مسئولی که غافل از ذکر و یاد خداوند می باشد به درد مدیریت و مسئولیت هیچ نهاد و ارگان و اداره ای نمی خورد زیرا چنان مدیرانی برای حفظ مدیریت و جایگاه خود،شأن و شخصیت اجتماعی خود و آن نهاد و اداره را پایین می آورد. و تعرض به بیت المال و اختلاس می نمایند. حجه الاسلام اسدی یکی دیگر از آفات اجتماعی غفلت از یاد خداوند را مانع استکمال وکمال فردی و اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: در جامعه ای که ذکر و یاد خداوند و برنامه های الهی تعطیل گردد، آن جامعه بسوی بی دینی و بی اخلاقی افول خواهد کرد. ایشان با اشاره به اینکه امروزه فرق ضاله با برنامه های خود بدون تبلیغات و با اشاعه ی عمل قبیح ربا، شرب خمر وغیره… اعتقاد برخی را تسخیر کرده اند گفت: متاسفانه در شهر و منطقه داریون عده ای نابخرد اقدام به عمل قبیح ربا و یا مروج آن می باشند و آنها بدانند که با این عمل ناپسند در مسیر فرق ضاله حرکت می نمایند. حجه الاسلام اسدی از وجود قهوه خانه های کذایی در شهر داریون که مروج و پخش مشروبات الکلی و مسائل غیراخلاقی می باشند به شدت انتقاد کرد و به پرسنل نیروی انتظامی و بسیجیان توصیه جدی نمود که بدون مماشات، با چنین افرادی به شدت برخورد نموده و به مراجع قانونی معرفی نمایند. امام جمعه محترم عذاب اخروی را یکی دیگر از آثار غفلت از یاد خداوند از دیدگاه قرآن مجید عنوان کرد و به تشریح آن پرداخت و اظهار داشت: طبق فرمایش قرآن کریم کسانی که از یاد خداوند غافل می باشند در آخرت بصورت نابینا و کور محشور خواهند شد و در دنیا نیز عرصه و معیشت بر آنها تنگ می گردد.
خطبه دوم:
خطیب محترم جمعه در خطبه دوم ضمن عرض تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه، و روز پاسدار این روز را به تمامی پاسداران و سرو قامتان سپاه پاسداران تبریک و تهنیت و آرزوی موفقیت و پیروزی در زیر سایه الطاف امام عصر (عج) از درگاه خداوند مسئلت نمود. ایشان همچنین میلاد سراسر نورانی قمر بنی هاشم آقا ابوالفضل علیه السلام و روز جانباز را به تمامی جانبازان و ایثارگران تبریک و تهنیت عرض کرد و به همین مناسبت اظهار داشت: در شان مقام و منزلت و جایگاه جانبازان همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند: در صف اول روز محشر، شهدا، جانبازان و ایثارگران قرار دارند. یعنی کسانی که برای کیان ا سلام، ایران و مردم کشورشان از جان خودگذشتند و الگویشان حضرت اباعبداله الحسن علیه السلام و حضرت ابوالفضل علیه السلام قرار دادند.
حجت الاسلام اسدی همچنین پنجم شعبان، میلاد نورانی امام سجاد(ع) را به تمامی شیعیا و نمازگزاران تبریک و تهنیت عرض کرد و به تشریح زندگی سخت و مشقت بار آن امام همام(ع) پرداخت و به نمازگزاران توصیه نمود که به مطالعه دو کتاب گرانبها و ارزشمند امام سجاد(ع) (صحیفه سجادیه و رساله حقوق) مبادرت ورزند که با مطالعه آن دو کتاب، بخشی از معضلات خانوادگی آنها حل خواهد شد.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود به مناسبت ۵ اردیبهشت ۱۳۵۸ سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابتدای تاسیس حافظ انقلاب و دست آوردهای انقلاب بوده و خواهد بود و به فرمان امام راحل (ره) اگر سپاه نبود کشور هم نبود. ایشان رشادت های دلاور مردان سپاه پاسداران در طول ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن حضور در عرصه های مختلف عمرانی – سیاسی – فرهنگی، اجتماعی و حوادث غیر مترقبه را تحسین برانگیز توصیف نمود و افزود دشمن همیشه درصدد تضعیف این نهاد انقلابی بوده و در پایان برای آن عزیزان آرزوی موفقیت از درگاه خداوند مسئلت نمود.
حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مدیران و کارکنان وزارت اطلاعات اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آن جلسه چند نکته کلیدی و اتمام حجت به تمامی مدیران نمودند مبنی بر این که فردی که می خواهد در نظام جمهوری اسلامی امانت دار کشور و مردم بشود باید صلاحیت داشته باشد. ایشان تصریح کرد: بنا به رهنمودهای مقام معظم رهبری وزارت اطلاعات کوچکترین تردید در صلاحیت را منعکس و دستگاها مؤظف اند بع نظر این دستگاه مل کنند.هر فردی که می خواهد کوچکترین مسئولیت از شوراهای روستا گرفته تا نمایندگی مجلس را کسب نماید باید دارای صلاحیت مد نظر اداره اطلاعات را داشته باشد، در غیر این صورت دستگاه های مربوطه در احراز صلاحیت باید مماشات را کنار گذاشته و با چنین افراد و مسئولین بی صلاحیت به جد برخورد نمایند.
حجت الاسلام اسدی ضمن انتقاد شدید از برخی از مسئولین که به جای خدمت به مردم، تجمل گرایی و استفاده از کالاهای خارجی در زندگی شخصی و ادارات را ترویج می نمایند هشدار جدی داد و در این زمینه اظهار داشت : هر مسئولی که می خواهد به مردم خدمت نماید باید روحیه جهادی داشته باشد و از تجملات اداره ای بپرهیزد و حامی کالای ایرانی باشد و خود و زیرمجموعه اش از کالاهای ایرانی مصرف و حمایت نماید تا رهنمود مقام معظم رهبری تحقق یابد.
نماینده ولی فقیه در شهر و منطقه داریون در واکنش به حملات ددمنشانه مثلث شوم غربی – آمریکایی – عربی به کشور مسلمان و مظلوم سوریه که به بهانه مبارزه با سلاح های شیمیایی و بر خلاف قوانین و منشور سازمان ملل متحد شکل گرفت. این گونه اقدامات تجاوزگرانه را به شدت محکوم کرد و خطاب به متجاوزگران صراحتا گفت: مگر خودتان تولید کننده سلاح های شیمیایی نیستید؟ و با اشاره به سالروز حماسه طبس گفت: مگر شکست در صحرای طبس را فراموش کرده اید؟
حجت الاسلام اسدی هدف از اینگونه اقدامات تجاوزگرانه را ناامن کردن منطقه و تشکیل و ترمیم داعشی – عربی – انگلیسی خواند و اظهار داشت: آمریکایی ها و غربی هایی از شکست های مفتضحانه داعش در خاک سوریه و جهت جبران آن شکست ها درصدد ترمیم و تشکیل داعشی عربی انگلیسی برآمدند و می خواهند منطقه خاورمیانه را ناامن نمایند و آنها بدانند و آگاه باشند تا زمانی که نیروهای غیور مدافع حرم و نیروهای نظامی انقلاب اسلامی و نیروهای مردمی و حزب اله و درایت ولی امرمسلمین جهان وجود دارد، آنها این آرزو را به گور خواهند برد. ان شاء ا…
« والسلام »
خبرنگار: خلیل اسدی سروستانی