بسم الله الرحمن الرحیم خطبه های نماز جمعه مورخ ۱۷/۱/۹۷
مردم خداجو و ولایت مدار شهر و منطقه داریون با حضور گسترده خود نماز عبادی ـ سیاسی جمعه را به امامت خطیب موقت جمعه حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا خوشنویس در مصلی بزرگ نماز جمعه شهر داریون برگزار نمودند. خطیب موقت جمعه در ابتدای ۲ خطبه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات، با روایتی از معصوم (ع) که فرمود: عبورگاه توبه، تقوی می باشد. به تفسیر و تشریح این حدیث نورانی پرداخت و اظهار داشت: کسانی که از گناهان خسته شده باشند باید مزین به لباس تقوی شوند و شیرینی توبه به کام آنها چشانده شود، و نشانه قبولی توبه لذت بخش بودن نماز می باشد و نماز ذاکرانه مقبول طریق آن می باشد. خطیب موقت جمعه در بخش دیگری از بیانات خود شهادت امام موسی کاظم علیهم السلام را به تمامی شیعیان خاصه نمازگزاران جمعه تسلیت و به همین مناسبت فضای مصلای نماز جمعه را مزین به حدیث نورانی از آن امام همام علیه السلام کرد و اظهار داشت: امام موسی کاظم علیه السلام در جلد ۷۵ بحار الانوار صفحه ۳۲۲ در روایتی می فرماید: مردم هر چه گناهان جدیدی مرتکب شوند، خداوند نیز بلاها و مصیبت های جدیدی برای آنها نازل می فرماید. ایشان در ادامه به تشریح این حدیق نورانی پرداخت و اظهار داشت: امروزه اگر مردم به فضاهای مجازی آلوده مبتلا گردند و خلوت ها از مشاهدات و ارتباطات حرام پر گردد و دسترسی به گناه سهل و آسان گردد بیماری ها و بلاهای جدیدی بر آنها نازل می گردد که حاذق ترین اطباء از درمان آن عاجز می باشند و این همه بیماری ها و بالهای زمینی و آسمانی بی ارتباط با معاصی نمی باشد. حجه الاسلام خوشنویس در بخش دیگری مکمل بیانات خود را به تفسیر و تشریح بخشی از دعای کمیل گنجینه ی بی نظیر امام علی علیه السلام پرداخت و اظهار داشت: مولا علی علیه السلام در دعای کمیل می فرماید: خدایا ببخش آن گناهانی را که موجب نزول بلا می گردد و نعمت را از ما سلب می نماید. یعنی نعمت سلامتی، غنا و بی نیازی ـ نعمت زیبایی و جوانی و . . . و ببخش آن گناهانی که موجب خشم آسمان می گردد و دشت زمین را از سخاوت می بندد و حیات عمومی را از بین می برد و ببخش گناهانی که موجب اجابت دعا می گردد و دعا را حبس می نماید. خطیب موقت جمعه در ادامه گفت: به فرمایش امام علی علیه السلام برخی از گناهان موجب هتک حرمت اهل بیت علیهم السلام و به سخره گرفتن آنها می باشد که بدترین گناهان می باشد و نعمت را از انسان سلب می نماید و عقوبت آخرت را بدنبال دارد. خطیب موقت جمعه سالروز شهادت آیت اله صدر و خواهرش بنت الهدی را به تمامی نمازگزاران تسلیت و علو درجات از درگاه خداوند برای آن دو شهید طلب نمود. ایشان آیت اله صدر (ره) را یکی از مروجین نهضت امام راحل (ره) نام برد. ایشان افزود: هنگامی که از صدام حسین ملعون سوال کرده بودند چرا خواهر آیت اله صدر یعنی بیت الهدی صدر را شهیده کردید آن ملعون در جواب گفته بود من اشتباهی که یزید با امام حسین (ع) کرد و خواهرش زینب (س) را زنده نگه داشت، مرتکب نمی شوم و بیم آن داشت که آن خواهر ادامه دهنده ی نهضت آیت اله صدر گردد.
حجه السلام خوشنویس به مناسبت شهادت شهید اهل قلم شهید سیدمرتضی آوینی راوی روایت فتح علو درجات و طلب غفران برای آن شهید بزرگوار از درگاه خداند متعال کرد و در مورد روز هنر اظهار داشت: به فرمایش مقام معظم رهبری: اندیشه ای که در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست. یعنی هر تفکر و اندیشه ای و عملی نظیر انفاق ـ ایثار که در غالب یک سفارش عادی باشد فراموشدن و ماندگار نمی ماند. ایشان با اشاره به اینکه امروزه برخی از کشورها نظیر آمریکای جنایتکار بخش زیادی از سرمایه های آنها در هنر هزینه می نمایند و جنایات خود را در قالب هنر جلوه می دهند اظهار داشت: امروز بیشترین کشتار و خونروزی ها به دست آمریکایی هاست و بیشترین بمب های کشنده به دست آمریکایی ها می باشد و تمام جنایات خود را در قالب هنر جلوه می دهند و متاسفانه سازمان ملل نیز از آنها حمایت می نماید. و هالیوود آنها متشکل شده است که از بخش اندیشه و هنر و منبع سرمایه و تمام جنایات خود را در هالیوود در قالب هنر جلوه می دهند.
خطیب موقت جمعه در بخش پایانی بیانات خود سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی را تسلیت و برای آن شهید بزرگوار علو درجات از خداوند مسئلت نمود. و دراین زمینه اظهار داشت: شهید بزرگوار صیاد شیرازی در ۲۱ فروردین سال ۱۳۷۸ به دست منافقین کوردل به شهادت رسید. و منافقین و سرکرده ی آنها مسعود رجوی و مریم رجوی آن ملعونین مفتخر و مباهات می ورزند که ۱۷ هزار نفر که یکی از همین ها شهید صیاد شیراز می باشد و کشورهای غربی نظیر آمریکا براحتی از آنها حمایت می کنند و به خواست خداوند آنها بزودی ذلیل و نابود خواهند گردید.
والسلام ـ خبرنگار: خلیل اسدی