اعضای هیئت اندیشه ورز نوجوانان منطقه داریون در بیانیه ای با تأکید بر ضرورت حمایت همگان از نخبگان و مخترعان جوان این منطقه؛ از مسئولین شهری و استانی خواستند تا با توجّه بیشتر به ظرفیتها و استعدادهای درخشان؛ زمینه رشد، جهت دهی و آینده سازی این عزیزان فراهم شود.

متن این بیانیه کوتاه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن تبریک فرارسیدن سال ۱۳۹۸ هجری شمسی و ایام مسعود ماه مبارک رجب المرجب؛ آغاز سال جدید، که از سوی رهبر معظم انقلاب به “رونق تولید” نام گذاری شده است را گرامی میداریم. بی شک این شعار و هدف گذاری جز با اطاعت مطلق ما از ولی امر خود حضرت آیت الله العظمی خامنه ای-مدظله العالی-؛ تقویت وحدت بین مردم و مسئولین و نیز مرور مکرر آرمانهای انقلاب اسلامی و بیانات روشن امام عظیم الشأن -قدّس سره- میسّر نمیشود.

مردم شریف منطقه داریون -بحمدلله تعالی- در سال گذشته بار دیگر در صحنه های گوناگون عبادی، سیاسی و اجتماعی نقش آفرینی کردند. از امتحانات بزرگ الهی چون حضور با شکوه در نمازجمعه و جماعات، راهپیمایی عظیم ۲۲بهمن و جشن ۴۰سالگی انقلاب اسلامی ایران -از جهت عبادی و سیاسی- تا کمک های مادی به مستمندان و ایتام -در زمینه اجتماعی-؛ بار دیگر این مردم نشان دادند که پای این انقلاب ایستاده اند و با بصیرت و استقامت خود بر مشکلات -ان شاءالله- فائق خواهند آمد.

در این بین امّا از مسئولین استانی و برخی مسئولین منطقه ای گِله هایی نیز داشته و دارند که امیدواریم در سال جدید به همت مسئولان محترم حل و فصل شود. از جمله مهمترین دغدغه های مردم منطقه که کمتر در مجامع و در حضور مسئولین بیان گردیده است موضوع “نخبگان و مخترعان  جوان” میباشد. این عزیزان سرمایه ها و ظرفیتهای الهی امروز منطقه داریون هستند که -بحمدلله- تعدادشان کم نیست و حرفهایی برای گفتن دارند! ضرورت دارید همگان بالأخص مسئولین محترم از این نخبگان و مخترعان حمایت ویژه بکنند تا این سرمایه های منطقه داریون در آتش بی مهری، کم توجهّی و عدم باور به جوانان نسوزند!

«این جوانان نخبه و مخترع -حقاً و انصافاً- چیز زیادی نمیخواهند! بعضی هاشان فقط تقاضای یک تشکر ساده، حمایت و ثبت اختراعشان را دارند و همه شان بر این امر متّفق القول هستند که ما به منطقه خود خدمتها خواهیم کرد و حتماً روز ما هم میرسد… تا آن روز بجز بلند کردن دست دعا و سَر بر سجده گذاشتن نزد خداوند، از هیچ کاری برای رساندن منطقه داریون بر “قلّه های افتخار” دریغ نخواهیم کرد.»

امید است که با توکل به خداوند متعال و پشتیبانی مسئولین محترم، بویژه امام جمعه محبوب و انقلابی منطقه داریون -حضرت حجت الاسلام و المسلمین حمیدی نژاد- موجبات شنیده شدن صدای آن جوانان عزیز فراهم شود.

والسلام علی عبادالله الصالحین

هیئت اندیشه ورز نوجوانان منطقه داریون