بسم الله الرحمن الرحیم مورخ ۷/۲/۹۷
نماز پر صلابت و دشمن شکن جمعه این هفته با حضور اقشار مختلف مردم، روحانیت معظم و معزز ـ خانواده های محترم شهدا، نیروهای خدوم نظامی و انتظامی، مسئولین، بسیجیان، فرهنگیان، دانش آموزان، و کسبه های محترم شهر و سایر اقشار مختلف مردم و روستاهای همجوار به امامت خطیب موقت جمعه حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا خوشنویس برگزار گردید. خطیب موقت جمعه درابتدای ۲ خطبه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری ازمحرمات و تبریک سالروز میلاد جوان رعنای کربلا حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان به تمامی نمازگزاران، خصوصا جوانان عزیز شهر و منطقه، با استفاده از احادیث نورانی از پیامبر خدا صلی ا…علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهم السلام به عنوان هدیه به تمامی جوانان، به تشریح و تفسیر این احادیث پرداخت و اظهار داشت: پیامبر خدا صلی ا…علیه و آله و سلم می فرمایند: خداوند جوانان خوب را به رخ فرشتگان می کشاند. یعنی خداوند دوست دار آن جوانی است که جوانی خودرا در راه طاعت و بندگی او سپری نماید و همیشه و در همه حال آن جوان را در پناه الطاف خود حفظ می نماید. خطیب موقت جمعه به همین مناسبت به تشریح حدیث نورانی دیگر از امام کاظم علیه السلام پرداخت و اظهار داشت: امام کاظم علیه السلام می فرماید: هنگامی که جوانی قرآن تلاوت می نماید. قرآن به گوشت و خون آن جوان آمیخته می گردد. ایشان در بیان قدر و منزلت جوانان در پیشگاه خداوند به ذکر حدیث دیگر از پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد صلی ا…علیه و آله و سلم پرداخت و اظهار داشت: پیامبر خدا صلی ا…علیه و آله و سلم می فرمایند: توبه چه زیبا و قشنگ می باشد و به سخره گرفتن شیطان نیز قشنگ و زیبا می باشد اما اگر این زیبایی ها توسط فرد جوان صورت گیرد قشنگ تر و زیباتر می گردد وبه تشریح این حدیث پرداخت و اظهار داشت: اگر چه توبه توسط هر فردی و در سنی زیبا می باشد اما توبه جوان زیباتر، و جوان با توبه اش شیطان را به سخره می گیرد و بازار او را کساد می نماید و صورت او را به زمین می مالد. و اگر چه عبادت شیرین می باشد اما این شرینی عبادت توسط جوان شیرین تر و گواراتر می باشد.
ایشان به جوانان توصیه نمودند که جوانی خود را در راه طاعت و بندگی خداوند سپری نمایند که این طاعت و بندگی خداوند، شیرین تر و پر حلاوت تر از هر چیز دیگر می باشد.
حجه الاسلام خوشنویس میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر عجل ا…تعالی فرجه الشریف را به تمامی شیعیان جهان و نمازگزاران تبریک و تهنیت عرض کرده و به تمامی نمازگزاران توصیه نمود که دعا جهت تعجیل در ظهور آن حضرت عجل ا…تعالی فرجه الشریف بعد هر نماز فراموش ننمایند.
ایشان همچنین به مناسبت میلاد حضرت ولی عصر عجل ا…تعالی فرجه الشریف و روز سربازان گمنام امام زمان عجل ا…تعالی فرجه الشریف و تبریک و تهنیت این روز به تمامی عزیزان گمنامانی که جهت حفظ امنیت شهر و جامعه و کشورمان مرهون و اصل بیداری عزیزانی می باشد که گمنامانه و دلسوزانه تلاش و جهاد می نمایند. و از درگاه خداوند توفیقات روز افزون برای آن عزیزان مسئلت نمود و همچنین در زیر سایه و پرچم حضرت ولی عصر عجل ا…تعالی فرجه الشریف پیروز و سربلند باشند. حجه الاسلام خوشنویس به مناسبت سالروز شهادت فیلسوف عالیقدر استاد شهید مطهری و روز معلم و عرض تسلیت شهادت آن بزرگوار و علو درجات از درگاه خداوند، برای آن شهید والا مقام اظهار داشت: در بیان شخصیت استاد شهید مطهری همین بس که امام (ره) فرمودند: شهید مطهری حاصل عمرم و پاره تنم بود.
ایشان تالیفات شهید مطهری را بسیار ارزنده توصیف نمود و به فرمایش امام راحل (ره) تالیفات ایشان نشاط انگیز می باشد. حجه الاسلام خوشنویس ضمن تبریک روز معلم به تمامی معلمین ـ دبیران ـ فرهنگیان توصیه جدی نمود که شیر مطالعات کتب استاد مطهری را در دستورکار خودشان قرار دهند.
والسلام ـ خبرنگار: خلیل اسدی