مشروح خطبه دوّم نمازجمعه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ منطقه داریون بشرح ذیل است:

حجت الاسلام حمیدی نژاد (امام جمعه منطقه داریون):

* رهبری {در دیدار اخیر خود با رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان} نکات مهمی را راجع به نوع مواجه مسئولین و مردم با حوادث و چالشهای کشور بیان کردند.

* ما اگر با دشمنان درست مواجه شویم پیروزیم و اگر بد مواجه شویم، شکست میخوریم.

* دشمن اگر علیه ما برنامه ای پیاده کرد، هر مشکلی جلوی ما انداخت، ما باید فعّال باشیم و منفعل نباشیم؛ {یعنی اینکه:} باید بنشینیم و فکر کنیم، برنامه ریزی کنیم، فعّال وارد جبهه بشویم.

* ما مأیوس نمیشویم {و نباید بشویم}، خدا با ماست و قدرت خدا بی انتهاست. این خدای قادر در کنار مؤمنین است.

* بعضی ها از دشمن میترسند در حالی که خداوند بارها فرموده: «  لَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ  » {اشاره به آیه ۶۲ سوره یونس}، نباید از دشمن ترسید. {چرا؟} چون دشمن اگر بداند ما میترسیم شجاع میشود!

* متأسفانه با ریشه یابی برخی از مشکلات مردم به اینجا میرسیم که بعضی از مسئولانی که باید شجاعانه با دشمن حرف میزدنند، جبهه میگرفتند؛ اینها ترسیدند و کوتاه آمدند.

* آن مسئولینی که نگاهشان یکجانبه است، وقتی میبینند یک قطعنامه ای علیه جمهوری اسلامی صادر میشود؛ خود را میبازند.

* بعضی دنبال این نیستند که بدانند واقعیت چیست؛ هرچی دشمن بگوید آنرا درست میدانند!؛ جوانان و نخبگان از مسئولین در این مسأله جلوتر هستند.

* باید از تجربه ها درس بگیریم؛ نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم.

* رزمایش اخیر پهبادی سپاه که شما مشاهده کرده اید در اخبار- ببینید، بزرگترین ناوگان  هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه که این هواپیماها بمب افکن هم هستند؛ متعلّق به ایران است؛ اینها داشته ها {و از واقعیتهای} ماست.

* ما وقتی واقعیت ها را بفهمیم؛ آنوقت در مقابل دشمن کم نمی آوریم، سُست نمیشویم، – بالعکس- دشمن خیلی از این {واقیت}ها را فهمیده است. برای اینست که زبان امروز دشمن زبان تهدید است! فقط تهدید میکند ولی در مرحله ی عمل کوچکترین کاری نمیکند.

* {با اشاره به سالروز برپایی اولین نمازجمعه در منطقه داریون:} در نمازجمعه مردم میفهمند چگونه باید واکنش نشان دهند، در نمازجمعه مردم میفهمند که خیلی از تبلیغات دروغ است و باید به حرف چه کسی باشند.

* اگر نمازجمعه نباشد نظام هم نخواهد بود، مردم با مشکلات مواجه میشوند. نمازجمعه {محل رفع و} حلّ مشکلات دنیا و آخرت شماست.

* {با اشاره به ۲۶ اسفند۱۳۷۳ و سالروز درگذشت حاج سید احمد خمینی«ره»: ایشان}یک سرباز بود، خیلی از برکات انقلاب بخاطر وجود ایشان بود که امام«ره» هم بارها اشاره کردند. بعد از امام هم این شخصیت بزرگ با عنوان سرباز کوچک مطیع ولایت و رهبری بودند.

* ایشان-حاج احمد آقا- در بخشی از صحبتهای خود میگوید:«من با خدا و امام عهد کردم که کوچکترین قدمی برعلیه رهبری بر ندارم.»

* از ویژگیهای ایشان دلسوزی برای مردم” بود؛ با لباس شخصی در اقصینقاط کشور بصورت ناشناس سفر میکردند،{با مردم گفتگو و دیدار داشتند}تا ببینند درد مردم چیست.

* این دولت برآمده از ماست. اگر قرار باشد خدمتی بشود، باید توسط همین رئیس جمهور و وزیران، استانداران و فرمانداران صورت گیرد.

* امیدواریم که دولتمردان ما افراد کم و اندکی که در میانشان نفوذ کرده و خیانت میکند را به سزای خیانتشان برساند تا مشکلات حل شود.

* حضور شما{مردم عزیز} در مراسمهای جشن و شادی اهلبیت(ع) موجب نزول برکت در منطقه{داریون} میشود؛ این فرصتها را قدر بدانیم.

صوت کامل خطبه اوّل نمازجمعه منطقه داریون در ۲۴ اسفند ۱۳۹۷

صوت کامل خطبه دوم نمازجمعه منطقه داریون در ۲۴ اسفند ۱۳۹۷